HIV+ Şefler Tarafından İşletilen Kanadalı Restoran

 HIV+ Şefler Tarafından İşletilen Kanadalı Restoran
Digiqole ad

Bu restoran stigmalara karşı savaşıyor.

Kanadalı bir organizasyon olan Casey House, HIV stigmasıyla savaşmak için tamamen HIV+ bireylerden oluşan geçici bir restoran açıyor. Organizasyonun sahibi June Callwood’un adını taşıyan June’s Toronto’da 7-8 Kasım’da aktif olacak.

Casey House şef Matt Basile ile bu proje için işbirliği yaptı. Basile 14 HIV+ aşçıyla birlikte June’s’da çalışacak. Birlikte menüyü geliştiren ve hazırlanan takım müşterilere servis yapacak.

 Restoran için biletler çoktan bitti fakat isteyenler hala bağışta bulunabiliyorlar.

Casey House, “Kanadalıların sadece yarısı bilerek HIV+ biriyle yemeklerini paylaşıyor ya da HIV+ biri tarafından hazırlanan bir yemeği yiyor,” diyor. Fakat HIV yiyecekle bulaşabilecek bir hastalık değil. Organizasyon bu yanlış bilgiyi çürütmek için bu projeyi başlattı.

1988 yılında kurulan Casey House, HIV/AIDS hastalığı olan kişiler için kurulan ilk ve tek hastane. Burası HIV/AIDS olan kişilerin yargılanma korkusu olmadan tedavi görebilecekleri bir yer.

Casey House’un Twitter hesabı HIV hakkında yanlış bilinen gerçekleri çürütüyor.

Casey House danışanlarından biri olan Kenneth Poon, “Bu grubun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Kendilerinin ve başkalarının hissettiği yalnızlığı kırıyorlar. Casey House’ta şeftak dolu bir tedavi gördüm, hayatımın en karanlık günlerinden o sayede çıkabildim. Bugün buradayım ve HIV/AIDS ile yaşayan insanlara yardım ediyorum,” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

47 Paylaşımlar
Paylaş47
Tweetle
Paylaş
Pin