HIV/AIDS ile Mücadelede Devrim Niteliğinde Gelişme Kaydedilmek Üzere!

 HIV/AIDS ile Mücadelede Devrim Niteliğinde Gelişme Kaydedilmek Üzere!
Digiqole ad

Global Citizen Festival sahnesinde bu hafta dünya çapındaki HIV/AIDS salgınının sonunun gelebileceğini kasteden bir açıklama yapıldı.

Tarihte ilk kez HIV hastalığının tüm zorluklarını tedavi edebilecek bir aşının üzerinde çalışılıyor ve insanlar üzerinde test edilmesi planlanıyor.

“Son on yıldır, Ebola ve Zika aşıları için kullandığımız teknolojiyi kullanarak, yenilikçi bir teknolojik platform aracılığıyla HIV aşısı üzerinde çalışıyoruz,” diye belirtti Johnson & Johson’ın Bilimsel Araştırmalar Başkanı Paul Stoffels.

Kendisi ayrıca “HIV hastalığının birçok zorluğuna karşı koruma sağlayan aşılarının” mükemmel sonuçlar verdiğini söyledi.

“Erken evredeki klinik vakalarda, çalışmaya katılan 350 sağlıklı gönüllünün yüzde yüzünde bağışıklık tepkisi görüldü,” diye açıkladı.

“Bugün, tarihte ilk kez aşının geniş skaladaki etkilerini insanlar üzerinde deneyebileceğimizi belirtmekten heyecan duyuyoruz.”

“Bir bilim insanı ve doktor olarak size diyebilirim ki bu aşı, çığır açan gelişmeler vaadinin karşılığını veriyor,” diye devam etti. “Hepimiz biliyoruz ki bilim öngörülmezdir, ancak bu sonuçlara baktığım zaman insanları HIV’den tamamen koruyacak bir aşı geliştireceğimize dair umutlarım artıyor.”

Açıklamanın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz. Whoopi Goldberg ve Hugh Jackman’ın konuşmalarını da videodan dinleyebilirsiniz.  

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

53 Paylaşımlar
Paylaş53
Tweetle
Paylaş
Pin