Homoerotik Sanat Sergisini Çıplak İzlediler

 Homoerotik Sanat Sergisini Çıplak İzlediler
Digiqole ad

Müze, konukları homoerotik sanat sergilerini çıplak izlemeye davet ediyor.

montreal-museum-of-fine-art-sebastien-roy

Kanada’da bir sanat müzesi, bu hafta daha önce yapılanlara hiç benzemeyen eşcinsel bir sanat sergisi düzenledi; çünkü tüm konuklar çıplaktı.

Montreal Güzel Sanatlar Müzesi, fotoğrafçı Robert Mapplethorpe’in eserlerini onurlandırmak için bir defaya mahsus bir etkinlik düzenledi. Bu olay, homoerotik çalışmalarla kuir topluluğunu bir araya getirdi.

Tamamen çıplak olan 100 misafir ‘Odak: Mükemmellik – Robert Mapplethorpe’ sergisini izlemeye davet edildiler.

Montreal gay dergisi Fugues ile birlikte çalışarak, bir sanat galerisi ortasında soyunmaya hazır olan 100 kişiyi bulup bir araya getirdi.

Müze Eğitim ve Kültürel Eylem Direktörü Thomas Bastien, “Fotoğraflarına baktığınızda, yakaladığımız beden çeşitliliğini görebilirsiniz. Sergilere, ziyaretçiler için bu çeşitliliği yansıtmanın bir yolunu bulmak istedik “dedi.

Fugues editörü Yves Lafontaine, “Sydney’de ve Viyana’da iki müzenin geçmişte çıplak ziyaretler gerçekleştirdiğini öğrendik. Bu olaylar çok başarılıydı.

“Mapplethorpe sergisi ile bizim için mükemmel uyumluydu.”

Katılımcı Braden Scott, CBC’ye verdiği demeçte, “Sanırım başlangıçta biraz utangaç olan insanlar vardı, fakat önce bir kokteyl vardı, dolayısıyla bu konuda problemi olan herkes bunu başarabilirdi.

“Reklamı gördüğümde ilk yanıtım “Bu sapıklar için bir gece”idi. Fakat sonra düşündüm ve Mapplethorpe’un sanatına bakarak bunun ne harika bir fikir olduğunu anladım.”

 

 

“Montreal Güzel Sanatlar Müzesi’nin bu işi yapmasının çok etkilendim” diye devam etti. “Bu, [Mapplethorpe] ‘un yaptıklarının ve kiminle konuştuğunun farkında olduklarını gösteriyor; bu şekilde bir etkinlik yapmak, eseri izleyiciyle bütünleştiriyor” dedi.

Mapplethore, AIDS krizi sırasında HIV teşhisi almıştı ve 1989’da AIDS’le ilişkili bir hastalıktan öldü. Robert Mapplethorpe Vakfı aracılığıyla yaptığı çalışmada HIV / AIDS ile mücadele etmek için milyonlar kazanmaya devam ediyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin