Homofobi Sanal Aleme Taşındı! FIFA Geri Adım Atmama Kararı Aldı

 Homofobi Sanal Aleme Taşındı! FIFA Geri Adım Atmama Kararı Aldı
Digiqole ad

Gökkuşağı kitini silerek kendi kendilerine çevrim içi video yayınlayan oyuncular mutlu değil.

playersragequitting_1931523

FIFA 17, oyun için oyunculara gökkuşağı formaları eşleşen bir seçenek olarak bir Gökkuşağı Kiti tanıttı.

Ancak bazı oyuncular, oyun şirketi EA’nın siyasi bir gündem yaratmaya çalıştığını iddia ederek, gökkuşağı formasıyla oynayan insanları görür görmez seçeneği tamamen siliyorlar.

Stonewall UK’nin, Rainbow Laces kampanyası tarafından başlatılan girişim, birçok kişi tarafından alkışlanmış, ancak bazı homofobik oyunculardan tepki almaya devam ediyor.

Stonewall’daki Kıdemli İletişim Sorumlusu Matt Horwood, Gay Star News’a şunları söyledi: ‘Sosyal medyadaki Rainbow Laces kampanyamıza verilen yanıtlardan bazılarının neticesinde, herkes için yapacak çok şey var. “

Ancak, Premier League, FA ve İngiltere’deki takımlardan gelen sporcuların, Twitter trollerindeki nefret dolu yorumlarına karşı, duygularını yansıtıp genel olarak açıldıklarını görmek cesaret verici “dedi.

EA, uzun yıllar eşitliği destekleyici oldu ve The Sims, Mass Effect ve Dragon Age gibi oyunlarda da LGBT temsiliyetine katkı sağladı.

Curtis, sahadaki homofobinin sanal dünyaya taşınacağına inanıyor.

Free News,”Karşı takımın gökkuşağı formalarıyla oynamasının, bu fikirleri desteklemeyen ve destekleyen oyuncuları birleştirip, fobileri ortadan kaldırmaya çalışmasıyla ne kadar önemli olduğunu gösteriyor,” dedi.

‘Oyuncu ve spor taraftarlarının LGBT oyuncuları olumlu bir şekilde karşılaması ve kabul etmesi gerektiğine inandığımız için, bu seslerin azınlıkta olduğunu umuyoruz, bu seslerin başarılarınızı bastırmasına izin vermeyin’ dedi.

Gökkuşağı kitini tanıtan FIFA’nın tweetlerinin altına, ‘utanç’ ve ‘utanç verici’ yorumları yazanlar oldu, ancak FIFA bu değişimin devam etmesine ilham vereceğini umuyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin