Homofobik Saldırı New York Polis Departmanına 1.75 Milyon Dolara Mal Oldu!

 Homofobik Saldırı New York Polis Departmanına 1.75 Milyon Dolara Mal Oldu!
Digiqole ad

Amerikalı bir erkek, polisler tarafından evinin dışında dövülüp kendisine homofobik hakaretler edilmesi nedeniyle 1.75 milyon dolar tazminat aldı.

Daily News’e göre, Louis Falcone, 19 Haziran 2015’te dört polisi aşırı güç kullanmaları sebebiyle suçladı. O sırada 31 yaşında ve bir yemek hizmeti servisinde çalışan Falcone, Midland Sahili evinin dışında erkek kardeşi ile kavga ediyordu. Annesi, daha sonra olay yerine gelen ve kendisine şiddet uygulayan polisleri aradı. Falcon, polislerin defalarca midesine yumruk atıp tekmelediğini ve ona “ibne” gibi homofobik laflarla hakaret ettiğini söyledi. Polislerin uyguladığı şiddetten dolayı burnu kırıldı ve daha sonra ameliyat olmasını gerektirecek biçimde omurgasında yaralanmalar oldu.

Sokağın karşısından çekilen videoda Falcone’un polisle ettiği kavgayı aşağıdan izleyebilirsiniz. Ancak videonun, sesleri tam olarak yakalayamamış olduğunu belirtelim.

Olaydan sonra, Falcone suçlanmadı ama kendisi dava açmaya karar verdi. Ancak savunmasında mahkeme tarafından saldırgan olarak nitelendirildi. Mahkeme, tutuklanmamak için direndiğini ve kardeşiyle ettiği kavga sonucunda ağzında biriken kanı, bir polis memuruna tükürdüğünü belirtti. Mahkeme ayrıca, Falcone’un daha önce sırtındaki sorunları nedeniyle ameliyat geçirdiği için sırt yaralanmalarını abarttığını ileri sürdü. Ve son olarak, Falcone’nun homofobik hakaretlerle ilgili verdiği ifade, soruşturma ve yargılama sürecinde onaylanmadı.

Bütün bunlara rağmen dava, sonunda Falcone’un lehine sonuçlanan Brooklyn Federal Mahkemesi’ndeki başka bir davaya yol açtı. Falcone’nin avukatı Adam Roth, mahkemede ifade veren müvekkilini jüriyi ikna ettiği için alkışladı.

Roth, “Bay Falcone oldukça güvenilirdi ve videoda neler olduğunu gösterdi ancak polis memurlarının anlattığının tamamıyla güvenilir olduğunu düşünmüyorum,” şeklinde açıklama yaptı.

NYPD (New York Polis Departmanı), söz konusu dört memurun disiplinli olup olmadığı hakkında henüz yorum yapmadı. Ayrıca, “jüri kararındaki tutarsızlıklar” nedeniyle bu konu üzerinde durmaya devam etmeyi düşünüyorlar.

Polis departmanının sözcüsü Nicholas Paolucci, “Jüri kararındaki tutarsızlıklar nedeniyle mahkemenin yasal seçeneklerini gözden geçiriyoruz,” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

48 Paylaşımlar
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin