Homofobik Saldırıya Uğrayan Kadın: Kim Olduğumla Gurur Duyuyorum

 Homofobik Saldırıya Uğrayan Kadın: Kim Olduğumla Gurur Duyuyorum
Digiqole ad

20 yaşındaki Charlie Graham’a, Sunderland’de iki adam saldırdı. Graham’ın kafasına vurup yerde tekmelemeden önce de homofobik hakaretlerde bulundular.

Kendini lezbiyen olarak tanımlayan Graham, bu saldırının cinsel eğilimine karşı yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi.

 “Kafamın arkasından yumruk yedim, sonra yere fırlatıldım. Bacaklarıma ve yüzüme zarar verildi. Ayağa kalkmaya çalıştım ama beni tekrar yere ittiler ve sonrasında kaçtılar. Kanlar içerisindeydim, korkuyordum.”

Polisin nefret suçu olarak incelediği bu olay, Graham’ı dehşete düşürmekle kalmadı, Graham, korktuğu için evinden çıkamadığını söyledi. 

“Benim özgüvenimi yerle bir etti. Artık tek başıma hiçbir yere gidemez oldum. Sadece annemin evinde güvende hissediyorum. Nerede yaşadığımı öğrenip, kapıma veya evime gelip bana saldırırlarsa diye düşünüyorum ve bu yüzden panik ve endişe atakları geçiriyorum.”

“İnsanlar kapıma gelip camımı kırmakla beni tehdit ediyor. Fakat bence, kim olduğunla gurur duyabilmelisin. Ben öyle yapıyorum. Evimde kalıp bu durumu gizlemem gerekiyormuş gibi hissediyorum. Ama günümüzde ve bu yaşta bunu yapmam gerekmiyor. Bu, kabul edilmesi gereken bir durum. Beni dövmelerine izin vermeyip hayatıma devam etmeye çalıştım ama ya eskisinden de kötü bir hal alırsa diye endişeleniyorum.”

“Yine oldu. Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor? Her yerde oluyor. Oğlana benziyor, oğlan gibi davranıyor ve içimde hiçbir kadınlık barındırmıyorum. Ama saldırgan, kaba veya kavga başlatan bir tip de değilim.”

“Hiç kimseye ağzımı açmadım.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

417 Paylaşımlar
Paylaş417
Tweetle
Paylaş
Pin