Hong Kong LGBT Kuruluşları Evlilik Eşitliği İçin #JustSayYes Kampanyası Başlattı

 Hong Kong LGBT Kuruluşları Evlilik Eşitliği İçin #JustSayYes Kampanyası Başlattı
Digiqole ad

‘Her insanın evlenme hakkına sahip olması gerektiğine inanıyoruz.’

Şubat ayında Hong Kong’da, LGBT eşitliği için yeni bir yol kat edilecek.

Hong Kong LGBT kuruluşları koalisyonu, kozmetik şirketi Lush’ın yanı sıra, evlilik eşitliğini sağlamak için “justsayyes” kampanyasını başlattı.

Kampanya, Hong Kong hükumetini eşcinsel evliliğini yasallaştırmaya çağırıyor.

Halen LGBT insanları koruyan ayrımcılıkla mücadele eden yasalar bulunmamakla birlikte, Çin toprakları, LGBT konularına destek sağlamak için iyi bir zemin kaynağı olmuştur.

Lush eşitlik kampanyasını desteklediğini söyledi çünkü herkesin evlenme hakkına sahip olduğuna inanıyordu.

“Birçok kişi aşık oluyor, evlenmek istiyor ve bir noktada aile kurmak istiyor.” 

”Çiftler, aileleri ve çocukları için daha fazla yasal koruma sağlamak, taahhütlerini halka açık olarak kutlamak ya da sadece aşık oldukları için evlenmek istemektedirler.”

”İnanıyoruz ki, her insan evlenme hakkına sahip olmalıdır. LGBT çiftlerinin ilişkilerini tanımamak ve yasal olarak evlenmelerine izin vermemek, onların kimliğini reddetmek, ailelerinin hukuki eşitliğine karşıdır ve bu açıkça haksızlık, ayrımcılık ve ön yargının bir şeklidir.”

#justsayyes

Dünyadaki herkesin online olarak imzalayabileceği bir dilekçe olmakla birlikte, insanlar dilekçeyi imzalamak için Hong Kong ya da Makao’daki herhangi bir Lush deposuna da gidebilirler.

Kampanya ayrıca, insanları #justsayyes hashtag’ini konuyla ilgili bir sosyal medya çağrısı yaratmak için kullanmaya teşvik ediyor.

Lush, satışlarının % 100’ünün LGBT eşitsizliği ve Hong Kong insan haklarının ihlali ile mücadele eden 11 LGBT kuruluşuna doğru gideceği, özel bir gökkuşağı renkli sabunu da satışa sundu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin