Eşcinsel Oyunları İçin En Güçlü Aday Hong Kong!

 Eşcinsel Oyunları İçin En Güçlü Aday Hong Kong!
Digiqole ad

Hong Kong’un Eşcinsel Oyunları teklif ekibi, oyun organizatörlerinin olumlu bir ziyaretinden sonra umutlu hissetmekte.

Haziran ayında Eşcinsel Oyunlar Federasyonu (FGG), spor ve kültür tesislerini değerlendirmek için Hong Kong’a gitti.

Ada şehri, 2022 oyunlarına ev sahipliği yapmayı umuyor ve başarılı olursa, bunu gerçekleştiren ilk Asya ülkesi olacak.

1982’de kurulan Eşcinsel Oyunları, her 4 yılda bir düzenlenen, dünya çapında bir spor ve kültürel LGBT festivalidir.

Başlangıçta 11 ülke, oyunları ağırlamak için aday oldu. Hong Kong; Washington DC, Gudalajara ve Meksika ile birlikte, 2022 oyunları ev sahipliği yapmak üzere son listeye alındı.

Dennis Philipse, Hong Kong’un teklifi ekibinin eşbaşkanlarının başında geliyor ve Asya’nın bir sonraki Eşcinsel Oyunları’na ev sahipliği yapması gerektiği konusundaki güçlü bir hikayeyi paylaştı.

“Hong Kong teklif ekibinden Yanick, 2014 yılında Cleveland Eşcinsel Oyunları’na gitti. Orada, bir çok altın madalya kazanan bir Japon adamla tanıştı. Japon adamın boynunda bir sürü altın madalya vardı. Yanick, ‘Bu madalyalarla gurur duymalısın’ dedi. Japon adam,’Hayır duyamıyorum, çünkü tüm arkadaşlarım ve ailem bir iş gezisinde olduğumu düşünüyor ve madalyalarımı eve getiremiyorum ‘diye yanıtladı.

Bu hikayeyi ne zaman duysam tüylerim diken diken oluyor. Çünkü o başarılı Japon adam yaptığı şeyle gerçekten gurur duymalı ve bunu herkesle paylaşabilmeli. Bence Asya’daki bir çok insanın karanlıktan aydınlığa çıkması ve insanların oldukları kişi olmaktan korkmamaları gerekiyor.”

Philipse, Hong Kong’un LGBT hakları konusunda geride kalmasına rağmen, hükümetin tekliflerini desteklediğini söyledi. Özellikle FGG yetkililerinin ziyareti sırasında, önerilen 42 spor alanının tamamına yapılan ziyaretlerin kolaylaştırılmasına yardımcı oldular.

“Bize Hong Kong’daki herhangi bir spor müsabakası gibi davranıyorlar. Genel olarak, destekleyici bir hükümete sahip olduğumuzu söyleyebiliriz.”

FGG yetkililerinin ziyareti, Hong Kong ekibine umut oldu ve bu büyük bir başarıydı.

Philipse duygularını şu şekilde ifade etti;

“Üç gün içinde Birkaç mekanı gezen müfettiş, bu kadar çok mekanı hiç görmediğini söyledi. Hong Kong’un şaşırtıcı altyapısıyla tesislerin miktarına çok şaşırdıklarını, aynı zamanda Hong Kong’un güvenliğini sağladıklarını belirtti.

Bence Hong Kong’u sergilemek için bir fırsat olacak.”

Kazanan ülke Ekim ayında Paris’te ilan edilecek.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin