Hornet Aslında Bize Ne Katıyor?

 Hornet Aslında Bize Ne Katıyor?
Digiqole ad

Evet biliyoruz çok sıkıldınız. Evet biliyoruz siz de heterolar gibi metroda, kafede ya da sokakta yürürken birine çarpıp kitaplarınızı düşürdüğünüzde tanışmak istiyorsunuz. Ama tanışma uygulamalarını klişe olarak görüp istediğiniz şeyin film tarihinin en büyük klişesi olduğunu hesaba katmıyorsunuz.

Tamam Hornet’ten tanışmak dünyanın en romantik tanışma şekli olmayabilir; ancak şunu unutmayalım ki önemli olan nasıl tanıştığınız değil kiminle tanıştığınızdır. Kitaplarınızı düşürüp toplamanıza yardım ederken tanıştığınız kişiyle muhabbetiniz bir kahvenin ötesine gitmeyebilir, uygulamalar vasıtasıyla tanıştığınız kişiyle bir ömür geçirebilirsiniz. Bunun tersi olma riski her zaman mevcut belki ama Hornet’in sizi istediğiniz kişiyi bulmak için harcadığınız zamandan kurtardığını ve önünüze çok daha alternatif koyduğunu inkar edemezsiniz.

1- Kediler

giphyTamam kabul, dünyanın en tatlı şeyleri. Tamam lazerin ne olduğunu anlamayıp avlamaya çalışırken izlemesi çok eğlenceli. Kediler elbette ki en yakın dostlarımız olmasa da evimizi paylaşabileceğimiz şeyler. Ama kim hayatının sonunu sadece kedilerle beklemek ister ki? Hayatınızın son anlarında kedinizin yanında size destek olan bir hayat arkadaşınız olsun istemez miydiniz? Ama siz o romantik tanışmayı beklerken Hornet’te herkes birbirini kaptı, size bir şey kalmadı. Sizin dışınızdaki herkesin ayak uydurduğu tanışma uygulamalarına siz direnirseniz yalnız kalma riskiniz var. Bizden söylemesi.

2- Kültür

ccccc

Hornet kullanılmasının tek amacı elbette ki sevgili bulmak değil. Arkadaşlıklar ve sanal bağlar kurmak ve biraz yaramazlık yapmak gibi birçok farklı amaçlarla kullanılan uygulama aynı zamanda trendlerin ya da alt-kültür ögelerinin yayıldığı bir alan.

Aktif, pasif, ap ve ayı gibi kavramlar oldukça bilindik ve sıklıkla kullanılıyor. Peki ya NSA, BJ, cub ve otter? Bunları hep insanların profil yazılarından öğreniyoruz. Profil fotoğrafları ise bize trend mekanlar ya da moda üzerine fikirler veriyor. Sadece eşcinsellerin ve biseksüellerin olduğu bir yerde elbette ki LGBT alt-kültürüne dair ögeler oldukça sık kullanılıyor ve bu ögeler günümüzde diğer her konuda olduğu gibi oldukça hızlı değişiyor. Bu yüzden yerinde ve zamanında öğrenilmeyenlerin modası çoktan hızlı geçmiş olabiliyor. Bu nedenle trendi bir yerden yakalayayım diyorsanız telefonunuza doğru bir uzanıverin.

3- Karakter analizleri

gyhhh

Tanıdığınız her insandan bir şeyler öğrenirsiniz. Dostluklar ve ilişkiler bitse bile izi her zaman bir şekilde kalır. Siz bunları farketmeseniz bile. Elbette ki ilişkilere bakış açınız tüketim çılgınlığına dönüşsün demiyoruz, ancak uygulamalar vasıtasıyla beğendiğiniz insanlara attığınız mesajlar ya da sizi beğenen insanların attığı mesajlar üzerinden aslında çok fazla insanla bir şekilde bağ kuruyorsunuz. Bu bağlardan bazıları daha ileri gidiyor ve bir selam mesajının sonu yatağa ya da parmağınıza takılan bir yüzüğe kadar gidebiliyor. Tanışıklık kurduğunuz insanlardan öğrendikleriniz sizi sizin için doğru olmayan insanları daha çabuk saptayıp eleme ve doğru insanı diğerlerinin arasından daha kolay seçme konusunda daha başarılı yapıyor. Bulduğunuz insanla muhabbeti nasıl kuracağınız ve bir ilişkiyi ayakta tutmak için yapılması gerekenleri de hep bu deneyimlerden öğreniyoruz.

4- Riskli durumlar

gayayy

Okulda ya da iş yerinde bir çocuğu beğeniyorsunuz ama gay olup olmadığını bilmiyorsunuz. Gözlemliyorsunuz, laf almaya çalışıyorsunuz ancak başarılı olamıyorsunuz. Aslında bazı anlarda şüpheleriniz artıyor ama emin olmakta zorlanıyorsunuz. Böyle bir durumda ne yaparsınız? Açılsanız nasıl bir karşılık alacağınızı kestiremezsiniz. Belki ben de uzun zamandır senden hoşlanıyordum diyecek, belki üzgünüm eşcinsel değilim diyerek kibarca yol verecek, belki de sert bir tepki verecek ve yüz yüze bakamayacaksınız. Bu durum ikiniz arasındaki ilişkiyi etkileyeceği gibi bulunduğunuz ortamdaki diğerleriyle ilişkilerinizi de etkileyebilecek oldukça riskli bir durum. İşte bu yüzden emin olamadığımız insanlarla şansımızı deneyip risk almak bazen oldukça sakıncalı.

Duruma bir de şu noktadan bakmalı ki beğendiğiniz kişi eşcinsel bile olsa bu sizi beğendiği anlamına gelmeyebilir. Herkesin belirli zevkleri, hoşlandığı farklı farklı tipler var. Hornet’te ise bir selama alınan yanıt çoğu zaman karşılıklı beğeni anlamına geliyor ve sadece eşcinsel ve biseksüellerden oluştuğu için karşıdaki kişinin cinsel yönelimini öğrenmek için haftalar ya da aylar harcamıyorsunuz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

35 Paylaşımlar
Paylaş35
Tweetle
Paylaş
Pin