İçe Kapanık Eşcinsel Erkekler İçin 10 İlişki Tavsiyesi

 İçe Kapanık Eşcinsel Erkekler İçin 10 İlişki Tavsiyesi
Digiqole ad

Gönül işleri yeterince zor. Bir de içe kapanıksanız aşk çekilmez bir hal alabiliyor.

Ama üzülmeyin! Hazırladığımız bu 10 maddelik liste, herşeyi daha kolay kılacak.

1. Sessizlik Kötü Bir Anlam Taşımak Zorunda Değil

Soğuk ya da umursamaz gözükmekten çekinmeyin. Eğer içinizden konuşmak gelmiyorsa da konuşmayın! Fakat bunun bir dengesi olduğuna da dikkat edin. Fazla konuşmadan, sınırlarınızı çizerek de dopdolu bir aşk hayatı yaşayabilirsiniz.

2. Olmadığınız Biri Gibi Davranmayın

Bu hayatta tek bir canınız var. Onu da olmadığınız bir kişi gibi davranmaya çalışarak mı geçireceksiniz? Bunun size vereceği zararı görmezden gelemezsiniz. İçe kapanık biriyseniz ve bunu biliyorsanız, inkar etmeyin ve bunla barışın.

3. Ne Yapacağınızı Bilemezseniz Konuyu Drag Race’ten Açın

RuPaul’s Drag Race, tabir-i caizse LGBT sohbeti için bir cankurtaran. Herkes favori queeni ve draması hakkında konuşmayı sever. Eğer ne konuşacağınızı bilemezseniz konuyu buraya getirin – işler kolaylaşacaktır.

4. Buluşmaları Kısa Tutun

5 dakikalık bir tura çıkıp dağılın demiyoruz tabii ki. Fakat saatlerce birlikte olmak zorunda değilsiniz. Buluşmaları tadında bırakarak hem kendinizle ters düşmeden hem de kalbinizi koruyarak mutlu mesut yaşayabilirsiniz!

5. Hoşlandığınız Tipi Belirleyin

Bazı içe kapanık arkadaşlarımız, kendileri gibi içe kapanık kişilerle birlikte olmak istiyor – karşı tarafın kendilerini anladıklarından emin olmak için. Siz de böyle misiniz yoksa kabuğunuzu kırmanıza yardımcı olan birine mi ihtiyacınız var bunu belirleyin.

6. Vücut Diline Dikkat Edin

Vücut dilinin ne kadar önemli olduğu her geçen yeni bir araştırma ile kanıtlanıyor. Örneğin; elleri cebe sokmak, kambur durmak ve omuzların geride olmasına özen göstermemek stres hormonu olarak da bilinen kortizol salgılanmasını hızlandırıyor – yani karşı tarafa özgüvensiz gözükmenin yanı sıra, kendinizi gerçekten özgüvensiz olmaya programlıyorsunuz.

7. Evet-Hayır Sorularından Uzak Durun

Böyle sorular konuşmayı bir noktada tıkanmaya götürecek ve kısır bir diyaloga yol açacaktır. Onun yerine karşı tarafın kendisini ve hikayesini anlatmasını sağlayacak sorular sorun.

8. Derin Sohbetlerden Korkmayın

Boş ve yüzeysel konuların yeri, zamanı ayrı. Bir noktada birlikte olduğunuz kişiyle hayata dair birşeyler paylaşacaksınız. Eğer geyik yapmak istemiyorsanız, kendinizi zorlamanın alemi yok. Anın gidişine göre içinizi açmaktan çekinmeyin.

9. Birlikte Bir Aktivite Yapın

İçmek dışında da vakit geçirebilirsiniz! Dizi izlemek, müzeleri ziyaret etmek, parkta piknik yapmak… İşin yaratıcılığı size kalmış. Baş başa kalmak sizi geriyorsa, odak noktasını aktiviteye çekerek süreci kolaylaştırabilirsiniz.

10. Her Dakika Konuşmak Zorunda Değilsiniz

Aslında bu birkaç maddenin özeti. Fakat hatırlatmak istiyoruz: kimse kimse için bülbül gibi şakımak zorunda değil! Eğer içinizden susmak geliyorsa susun. Olmadığınız biri gibi davranmaya çalışarak, içe kapanıklığınızı inkar ederek kendinize zarardan başka bir şey veremezsiniz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

41 Paylaşımlar
Paylaş41
Tweetle
Paylaş
Pin