İKİYÜZLÜSÜNÜZ! Rüzgar Erkoçlar’a Bravo! Selin Ciğerci’ye Hakaret Mi?!

 İKİYÜZLÜSÜNÜZ! Rüzgar Erkoçlar’a Bravo! Selin Ciğerci’ye Hakaret Mi?!
Digiqole ad

Daha önce bir yazımda bahsetmiştim, demiştim ki, Türkiye’de neden böyle ikiyüzlü insanlar çok? Sormuştum, sesli düşünmüştüm. Çünkü gerçek bu.

Rüzgar Erkoçlar evlendiğinde bir ünlünün düğününde göremeyeceğiniz isimler, Erkoçlar’ın düğününe akın akın, minibüs dolusu gitmişler, sosyal medya üzerinden yanak yanağa selfieler çekilerek, fotoğraf yarışına girmiş, sosyal medyada, özellikle Twitter’da Rüzgar’a “helal olsun, adamsın, kaptın güzel kızı” naraları atılmışlardı ya? Hani ondandır bu başlık. 

Ben kimin hakkında eleştirel bir yazı yazsam onu sevmiyorum, iyi birşey yazdıysam da kesin arkadaşım, seviyorum, yancıyım, tutuyorum. Alakası yok! Ben sadece doğru olanı yazıyorum. Selin’i hiç tanımam, senelerce aynı yerde oturduk, ortak arkadaşlarımız da var ama hiç tanışmadık, karşılaşmadık bile. Ben de kendisini sosyal medya ile tanıdım, zaman zaman videolarını izlerim, çok gülerim. Birçok caka satan samimiyetsiz ünlülerden de daha samimi ve içten bulurum. Fakat kızcağız geçtiğimiz gün gelinlikli fotoğrafını Instagram hesabından paylaşınca, anında Twitter’dan transfobik hakaretler, “O bile evleniyor, yuh olsun bize” gibi bayağı, kötü, hasetlik içerisinde kıvranan ablalarımızın yorumlarını okudukça delirdim. Eminim, Selin’i biraz uzaktan da olsa tanıdıysam asla sinirlenmemiş, hatta takmamıştır bile. Doğrusu da bu zaten. Fakat ben işin diğer tarafındayım.

Yahu siz değil misiniz Rüzgar’ı yere göğe sığdıramayan, siz değil misiniz evlendi diye, veya şöyle anlatayım daha doğru olacaktır;

Kadından erkek oldu diye, kendisini (öyle bir mertebe var ya hani) Adamlığa yükselten?! E ne oldu şimdi? Selin mi size battı anam?! Hayırdır yani. He olay erkekten kadın olmak mı? O nedenle Selin tu ka ka mı? Kötü mü? Gençlere kötü örnek mi?

Gerçekten mi?

Rica edeceğim yapmayın. Selin telli duvaklı gelin olduğu zaman kurdeşen dökersiniz, gerek yok.

Zaten burada bahsettiğim şey, Rüzgar’ı yermek değil, veya Rüzgar’a neden kızmadınız, neden hakaret etmediniz gibi birşey söylemem de zaten imkansız. Demek istediğim, neden bu ayrımcılık? Rüzgar’ı alkışlayan eller, Selini de alkışlamalı, tebrik etmeli. O kız biliyorum ki etrafındaki birçok kişiye yardım ediyor, el uzatıyor. Eleştirmeden önce biraz düşünmek gerek.

Bu ülkede kiminin etekleri öpülürken, arka sokaklarda trans kadınlara saldırıyor, öldürüyorsunuz. Artık biraz denge! Saygı yahu! İnsan olun!

Seline’de sevgiler selamlar. 

Anlat abla, mutluluklar biliyorsun. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

243 Paylaşımlar
Paylaş243
Tweetle
Paylaş
Pin