fbpx   .  

İlham Verici Çift, Evlerini Yeniliyor ve Sonuçlarını Instagram’da Paylaşıyor

Boston, Massachusetts’ten bir çift ev yenileme projeleriyle Instagram’da takipçi kazanıyor. 29 yaşındaki işletme müdürü David St. Russell ve 27 yaşındaki mimar eşi Stephen lisede tanışmışlar.

“Lise boyunca ortak arkadaşlarımız vardı, aynı partilere gitmişliğimiz var ama koridorda birbirimize selam vermenin ötesine geçmemiştik.”

Çift şimdi 9 yıldır birlikte ve 2016’nın başlarında evlendiler.

 

“Boston’da yaşıyor ve çalışıyoruz. Şimdiki evimiz büyük bir banliyö mahallesi olan Dorchester’da. Ev arkadaşlarımız ülkenin öbür tarafına taşınmaya karar verince yeni bir ev bakmaya karar verdik. İki gün ucuz bir apartman dairesi ararken kendimizi, bir ev satın almak için emlakçıya e-mail atarken bulduk.”

“Daha önce bu pozisyona düşmüştük yani büyük kararları hızlı aldığımızı biliyoruz. Instagram hesabımızda çoğunlukla şimdi yaşadığımız üçüncü mülkümüz ve en büyük projemizin fotoğrafları var. Çoğu yaşıtımız gibi öğrenci kredileri ve artan kiralarla boğuşuyorduk. 2012’deki bir kira artışı sonrasında cesur olmamız gerektiğine karar verdik. Bir hafta içinde şehir dışındaki evlere bakıyorduk ve ne olacağı hakkında hiçbir fikrimiz yoktu.”

“İlk defa ev alan birisi için olan mortgage için gereken şartları zar zor sağladık. Öğrendiğimiz en önemli şey şu ki; bir şeyi istiyorsanız, bir şekilde halledin, ne kadar erken o kadar iyi.”

“Bilinmeyenlerden korkmayın. Ev alıp alamayacağınızdan emin değil misiniz? Birkaç bankayla konuşun, kaybedecek hiçbir şeyiniz yok.”

Çift, ‘kendi başına yap’ yöntemine zorunluluktan yöneldiklerini söylüyor.

“İlk aldığımız evde profesyonel yardım için çok az paramız vardı. Saatlerimizi okumakla, YouTube’dan video izlemekle ve yapı markette insanlarla konuşmakla geçirdik. Çit, taraça yapmayı ve döşeme, pencere, fayans takmayı öğrendik. Öğrenemediğimiz cam duş kapısı takmak, mermer tezgahlar ve tüm tesisat işleri için profesyonel yardım da aldık.”

“Profesyonel yardım almamız daha doğru olurdu dediğimiz alan banyonun fayansını döşemekti. Çok zamanımızı aldı ve düzeltmesi günlerce süren tonlarca hata yaptık. Birkaç günde yapılabilecek bir proje haftalar sürdü. Açıkçası birisini tutmak için yeterince paramız ve başka seçeneğimiz yoktu. Geriye baktığımızda o projeyi yaptığımız için hala gurur duyuyoruz. Herkes en az bir kere böyle bir şey yapmalı.”

“Az paramız vardı ve çoğu zaman elimizle iş yapmak zorunda kaldık. Son projemiz sırasında bir arkadaşımız çivi tabancasını bize ödünç verdi ve hayatımız değişti. En baştan o 200 doları harcamadığımız için çok yakınıyoruz. Paranız az olsa bile aletlere para harcamaya çekinmeyin.”

“Her şey için bir tablomuz vardı. Finansal tablolarımız vardı proje için de tablolar çıkarmıştık. Yapılmasını düşündüğünüz her şeyi listeye taşımanız önemli. Tüm ev için büyük bir proje etiketi açın. Yeni çatı, pencereler, dış kaplama…”

“Genel olarak teker teker proje seçmeniz daha iyi, banyoyu yapmak veya yerleri zamparalamak gibi. Sonra tuvaletin kapağını değiştirmek gibi küçük projeler de ekleyin. Küçük projeler büyük zaferlere dönüşüyor ve sıkıcı projeler sırasında sizi motive ediyorlar. Bir görevi tamamlayıp tablonuzdan silmek harika bir his.”
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.