Editörün Seçtikleri

İlişkilerinizin Hiçbirinin 3 Aydan Uzun Sürmemesinin 10 Nedeni

GMag
Yazar: GMag

Bir erkekle sevgili olmak için üç ay uzun bir zaman gibi görünmeyebilir, ama bazılarımız için şimdiye kadar sahip olduğumuz en uzun ilişki bu kadar sürdü. Eğer kendinizi bu kategoride buluyorsanız, o zaman bu yazı sizin için!

1- Onun fikriyle heyecanlanıyor olabilirsiniz

Bir süre erkek arkadaşın olmadığında (ya da hiç), bir erkek arkadaş fikrini romantikleştirmeye başlarsın. Böyle olduğunda hayatınıza giren ilk kişiyi genellikle pembe gözlüklerle görürsünüz. İkinizin uyuşmayan tüm durumlarını mutlulukla göz ardı edersiniz. Sonunda, karşınızdaki kişi onu fark eder ve sizden ayrılır. 

2- İlişkide ne istediğinizden emin olmayabilirsiniz

Bazen bir ilişki istediğimizi iddia ederiz, ama bunun gerisini düşünmeyiz. İlişkiden ne istiyorsunuz? Bir ilişkide neye öncelik veriyorsunuz? Biriyle tanışmadan önce tüm bu soruları yanıtlamanız gerekmemekle birlikte, birkaç hafta sonra bu ve bunun gibi sorulara cevap verebilmeniz gerekir.

3- Seks fos çıkarsa uyumlu olmadığınızı anlayabilirsiniz

Eğer seks harika olursa, o erkekten hoşlanıp hoşlanmadığınızı anlamak mümkün olmaz derler. Bu anlamda uyumlu olmak, ilişkinin temel yapı taşlarından biridir.

4- Uzun ilişki için hazır olmayabilirsiniz

Bazı kişilerin uzun süreli ilişkilere hazır olmadığı bir gerçektir. Kariyerlerine çok odaklanmış olabilirler, eski sevgililerini unutamamış ve bazı travmaları atlatamamış olabilirler. Eğer siz de böyleyseniz, sorunlarınızı aşana kadar kimseyle sevgili olmamayı düşünebilirsiniz.

5- Tek eşli kişilerden olmayabilirsiniz

Eğer tek eşli olmadığınızı düşünmeye başladıysanız, belki de sizin (ve partnerleriniz) için en iyi şekilde işleyen başka bir ilişki stili bulmanın vakti gelmiştir.

6- Farklı temel ihtiyaçların olabileceğini kabul etmek istemiyor olabilirsiniz

Herkesin farklı temel ihtiyaçlarının olduğunun kabul edilmesi gerekir ve sevgili olduğunuz kişinin bu ihtiyaçlarını değiştirmeye çalışmamalısınız. Temel ihtiyaçlarınız inanılmaz derecede farklıysa, bu muhtemelen birlikte olmamanız gerektiğini gösteren bir işarettir.

7- “Bazı” uygulamalarla vedalaşmamış olabilirsiniz

Grindr bağımlılık yapıyor (hepimiz biliyoruz). Ancak, gerçekten sevdiğiniz bir erkeğe bağlı olmaya çalışıyorsanız, bu tarz uygulamalardan kurtulmanız gerekiyor.

8- Fazla hassas davranıyor olabilirsiniz

Hepimiz hassas davranıyoruz. Bu bir nevi kendimizi koruma mekanizmamız, ama ilişkinizin bir noktasında gerçek benliğinizi gösterme riskini almak zorunda kalacaksınız.

9- İletişimle ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz

İletişim gerçekten çok önemli. İlişkilerdeki tüm sorunların en az yarısının iletişimsizlikten kaynaklandığı söylenilebilir. Bu yüzden partnerinizle etkili bir şekilde nasıl iletişim kuracağınızı öğrenmeniz gerekecek.

10- Bir ilişkinin nasıl olması gerektiğine dair gerçekçi olmayan standartlarınız olabilir

Evlilik danışmanları; bir kişinin, ihtiyaçlarınızın her birini tatmin etmesi gerektiğine dair düşüncelerin bir ilişki için ne kadar zararlı olduğunu defalarca dile getiriyorlar. Bunu kimse yapamaz! İhtiyaçlarınızı çeşitli insanlardan ve deneyimlerden karşılamak için başka arkadaşlara ve hobilere sahip olmanız gerekir.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin