İngilizler, Hayvan Haklarını LGBT Eşitliğinden Daha Çok Önemsiyor!

 İngilizler, Hayvan Haklarını LGBT Eşitliğinden Daha Çok Önemsiyor!
Digiqole ad

Londra’daki Onur Yürüyüşü’nden sonra yayınlanan veriler gösteriyor ki İngilizler, hayvan hakları konusunda LGBT haklarından daha çok endişeleniyor.

“Gurur Topluluk Çıkar Şirketi” tarafından YouGov ile ortaklaşa yürütülen ankette, katılımcılardan, gelecek hakkında onları en çok endişelendiren üç konudan birini seçmeleri istendi.

Heteroseksüel ve cis insanların sadece %3’ü ilk sırada “Farklı cinsellik / cinsiyet kimliği olan bireyler için tolerans” şıkkını seçerken, %7’si ise “hayvan hakları” seçeneğini işaretledi.

Öte yandan, heteroseksüel cis halkın sadece %2’si, üst düzey bir konu olarak “cinsiyet eşitliğini” seçti.

LGBT’ler ile diğerlerinin cevapları arasında önemli ölçüde farklar vardı. LGBT’ler arasında yüzde 44’lük bir oran, LGBT eşitliğinin en önemli endişe olduğunu ve yüzde 22’lik bir kısım ise cinsiyet eşitliği olduğunu söyledi.

Anketler, LGBT’lerin kaygılarının genel halkla büyük ölçüde uyumlu olduğunu da ortaya çıkardı.

Bunlara ek olarak, LGBT’lerin göç ve terörizm ile ilgili kaygılarının daha az olduğu anlaşıldı.

Ayrıca LGBT katılımcıların  %84’ü “kendileri olmanın” zor olduğunu söylerken, bu oran heteroseksüel ve cis insanlar arasında %40 olarak açıklandı.

Ankete katılan eşcinsel erkeklerin %12’si, lezbiyenlerin %17’si ve biseksüellerin %46’sı ise ailelerine açılamadıklarını söyledi.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, konuyla ilgili şunları paylaştı;

“LGBT eşitliği için mücadelede uzun bir yol kat ettik. Bu, kutlamamız gereken bir şey. İlgisiz kalmamamız gerekiyor. Şehrimizdeki çok fazla insan, cinselliği veya kimliği nedeniyle hala ayrımcılık ve önyargı ile karşı karşıya. Londra; her milletten, her etnikten ve her sosyal durumdan insana ev sahipliği yapıyor ve LGBT topluluğumuzun üyelerinin kendileri için tamamen rahat hissettiklerini görmek benim için büyük önem taşıyor. Onur Ayı, LGBT topluluğumuzun hayatımıza getirdiği inanılmaz katkıyı kutlamak ve bir araya gelmek için mükemmel bir fırsat. Yaş, ırk, din, engellilik, cinsiyet veya cinsellikten bağımsız olarak Londra’nın herkese açık olduğunu bir kez daha göstereceğini biliyorum.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin