Instagram Yıldızı Carl Cunard, Duygusal Bir Video İle Gay Olduğunu Açıkladı

 Instagram Yıldızı Carl Cunard, Duygusal Bir Video İle Gay Olduğunu Açıkladı
Digiqole ad

Instagram yıldızı Carl Cunard, YouTube’da açıklayıcı ve duygusal bir videoda gay olduğunu açıkladı.

Sosyal medya sitesinde 250.000’den fazla insanın izlediği moda ve yaşam tarzı blog yazarı, bugüne kadarki en kişisel videosunu YouTube kanalında yayınladı ve yaklaşık 60.000 görüntülemeyle viral haline gelerek, yüzlerce yorum ve mesaj aldı.

Altı yıl önce ailesine ve yakın arkadaşlarına açılan 26 yaşındaki Carl, videosunda niçin izleyicilerine açılmaya karar verdiğini anlatıyor.

“Videoyu kaydedip kaydetmeme konusunda çok kararsızdım. Ve daha önce bir sürü insanın bu gibi videolar çekmiş olduğunu bilsem de ilk başlarda emin olamadım.”

“YouTube, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarının bana hikayemizi anlatma ve insanlar için bir ilham kaynağı olma ve onları olmayı istedikleri kişi olmaya teşvik etme fırsatı verdiğini düşünüyorum. Benim açılma nedenim buydu.”

Carl’ın hikayesi, pek çok gay erkek için tanıdık bir çizgide ilerliyor; eşcinsel olduğunun farkına vardığın an, bir erkekle (kendisinden 18 yaş büyük) ilk ilişkisi, Londra’daki gizli bir hayat ve ailesini hayal kırıklığına uğratma korkusu.

“Ailem beni her zaman olağan yaşıyor gibi görüyordu, onlara torun vereceğimi düşünüyorlardı. Hayatlarına daha fazla acı yüklemek istemedim.”

Kendisinden yaşça büyük olan sevgilisinden ayrıldıktan sonra Carl, kendini çökmüş hissettiği için ailesine açılma ihtiyacı hissetti.

“Ayrıldıktan sonra, hayatın yaşamaya değer olmadığını düşünüyordum.”

Ailesine, hayatını sona erdirmek istediği mesajını yazdıktan sonra, Carl’ın ailesi oğullarına çabucak sahip çıktı.

“Evli bir kadınla ilişkim olup olmadığını, uyuşturucu problemimin olup olmadığını ve en sonunda da bir erkekle ilişkim olup olmadığını sordular. Aileme cevabım ise; ‘ben gayim’ oldu.

Carl Cunard ve annesi

“Benim için orada olduklarını bilmek şimdiye kadarki en iyi duyguydu, ancak herkesin durumunun benimle aynı olmadığını anlayabiliyorum. Ailem nasıl tepki vereceğini bilmiyordu ve başlarda ne söyleyeceklerini bilmediklerinden espriye vurmaya çalışıyorlardı. Babam şimdi bile hala bu konuda konuşmayı pek sevmiyor, ama sorun değil.”

İnternet ve sosyal medya aracılığıyla, Carl gibi hikayelerini paylaşmak için zaman ayıran dünyanın her yerinde insanlar var ve bu hikayeler hayat kurtarıcı olabilir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

56 Paylaşımlar
Paylaş56
Tweetle
Paylaş
Pin