fbpx   .  

Instagram Yıldızı “Kadınsı” Görünüşünden Dolayı Tutuklandı ve İstismar Edildi!

Genç Instagram ünlüsü iki hafta boyunca Kuveyt’te hapse atıldı. Suçu ise ‘kadınsı’ bir yüze sahip olmaktı.

King Luxy, Kuveyt Meydanı Alışveriş Merkezi’nde tutuklandığında Pers Körfezi ülkesine gidiyordu. Dubai’ye gitmeden önce bir gece Kuveyt’te olması gerekiyordu.

 

Polonya vatandaşı, alışveriş merkezinde arkadaşlarıyla buluşacak şekilde hazırlandı. 

Lokantaların oralarda yürürken, Gizli CID (Ceza İşleri Bakanlığı) polis memuru tarafından, giyinme şekli ve “kadınsı” görünüşlü yüzü sebebiyle şikayet edildiği için durduruldu.

Altı polis memuru daha sonra Luxy’yi ağır bir güç gösterisiyle tutukladı ve eşyalarını alması için otele götürüldü. Luxy, bir polis memurunun kendisine teklif sunduğu iddia etti.

“Polislerden biri, diğerleri odanın dışında beklerken onunla seks yapmamı önerdi. Bana iki seçenek sundu ya sevişecektim ya da tutuklanacaktım. Teklifi kabul etmedim ve kelepçelenerek karakola götürüldüm.”

Luxy, dört gün boyunca tutulması gerekmesine rağmen, iki haftadan uzun süre gözaltında tutulduğunu iddia etti. Hiç kimseyle, hatta bir avukatla görüşmesine bile izin verilmedi.

“Beni dövdüler ve kişisel cep telefonu kameralarıyla fotoğraflarımı çektiler. Bir polis başımı tıraş etti ve kötü hissettirmek için diğer tutsakların yanında yürümeye zorladı.”

Luxy, soğuk ve böcek istilasına uğramış bir hücrede tutuldu ve battaniyesiz yerde yere yatmaya zorlandı.

Kuveyt’ girişi ömür boyu yasaklanan Luxy, LGBT insanlara Kuveyt’teki tehlikeleri vurgulamak için hikayesini paylaşmak istedi.

“Cehennem var ise, eminim burasıdır.”

Güvenlik nedenleriyle, King Luxy olarak adı geçen mağdur Instagram yıldızı, gerçek adını paylaşmak istemedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.