İrem Derici Tacını Kafasına Taktı ve Rakiplerine: ‘Ben Tek Siz Hepiniz’ Dedi!

 İrem Derici Tacını Kafasına Taktı ve Rakiplerine: ‘Ben Tek Siz Hepiniz’ Dedi!
Digiqole ad

İrem Derici tartışmasız en içten ve en samimi kadın vokallerden biri. Yaptığı her hareket, söylediği her söz zaman zaman biraz antipati toplasa da, çoğunlukla içimize işliyor. İrem sanki bizim üst komşu, mahalleden en yakın kız arkadaşımız, spora beraber gittiğimiz kankamız falan.

Müzikal kariyeri ise dalgalı. Ben onu kesinlikle hala, ‘Zorun Ne Sevgilim’ tadında seviyorum. İrem’i kesinlikle saf pop şarkılar ile hayal ediyorum. Düğün şarkıları, arabesk tınıları ile süslenmiş baladlar ile sevemiyorum, beğenemiyorum. 

Malumunuz belki duydunuz belki henüz haberiniz yok, İrem’in yeni albümü ‘Sabıka Kaydı’ bugün yayınlandı. Takıyorum kulaklığı ve hemen dinlemeye başlıyorum albümü.

Vaov! O da ne! Bir an da kendimi, ‘Ben Tek Siz Hepiniz’ şarkısını söylerken buluyorum ve sonra sağa sola bakarak ekliyorum;

Aynaya baktı mı hiçbiriniz?!

Sözleri Gökhan Şahin’e, müziği ise Onurr ve Osman Çetin’e ait olan bu süper hit, bu yaz değil, en az bir 1425368 yaz falan daha çalacaktır, çalmalı da!

O kadar iyi ki! Sözler bam bam! Müzik ve düzenleme ise bal!

Henüz albümü bugün dinlediğimden mütevellit, ısındığım diğer parçalar kesinlikle ‘Yanlış Alarm’ ve ‘Tek Tabanca.’

İşte benim kafamda canlandırdığım, İrem’in ağzından duymak istediğim parçalar kesinlikle bunlar. Sabıka Kaydı’ndan daha çok hit çıkacak belli ki, ama benim takıldığım nokta, bu şarkı sanki İrem’in sarmaş dolaş olduğu (veya tamamen öyle gözüktüğü) rakibelerine ufak da olsa bir gözdağı mı acaba?

Yani şarkının sözlerine bakınca aklıma başka bir şey gelmedi de;

Ben tek siz hepiniz, aynaya baktı mı hiçbiriniz? Takmıyorum, takmıycam, kimsenin yanına bırakmıycam.

Video klip ise zaten benim düşüncemi destekler nitelikte. Murat Joker’in (kendi adıma söylüyorum) bu zamana kadar çekmiş olduğu en iyi video bu olabilir. Her ne kadar bazı sahneleri Rita Ora’nın ‘Girls Girls’ şarkısının videosunu andırsa da, İrem videoda güçlü, uçan, yere göğe sığamayan, tacını ufak da olsa kafasına takmış bir kraliçe-ciği canlandırıyor. Pek de güzel olmuş, tam İrem Derici kafası. Bazı sahnelerde daha platin gibi görünen sarı saçlarına da bayıldım.

Rita Ora / Girls Girls

Bu şarkı, Simge, Merve Özbey, Ece Seçkin, Derya Uluğ ve Aynur Aydın’a ufak bir gönderme mi?

İlerleyen yıllarda zirve için kıyasıya mücadele edecek olan bu birbirinden yetenekli kadınlar, şu an için sosyal medya hesapları üzerinden birbirlerine ‘yürü be kızım’ tadında yorumlar yazarak destek gösteriyorlar, ki herkesin istediği de bu yönde ama, bu ne kadar samimi onu kestiremiyoruz. Şimdi bana diyeceksiniz ki, yani illa kavga mı polemik mi olsun. Yahu hayır! Ama düşünsenize böylesine delilik gerektirecek bir meslekte herkes en iyi olmak istemez mi? Herkes en çok albüm satmak, en fazla (ve en kalabalık) konserleri vermek, listebaşı olmak istemiyor mu? Bunların hepsini masaya yatırdığınızda ufacık bile olsa kimse kimseyi kıskanmıyor mu yahu? ‘Canım yaaa, hadi kraliçemiz sen ol ‘mu diyecekler yani? Sanmam. Dostluklarına inanıyorum, ama bu kadar birbirlerine destek vermeleri sanki şey gibi; şimdi ben, sonra sıra sende ona göre he!

Ufukta Yeni bir Hande, Gülşen, Demet ve Bengü rekabeti görünüyor. Sular şimdilik serin ve çarşaf gibi dalgasız. Ama konu son kraliçe kim? Tacı kim takacak? Kısmına geldiğinde, bu gördüğümüz muhteşem sular, yerini fırtınalı denizlere bırakabilir benden söylemesi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 Paylaşımlar
Paylaş14
Tweetle
Paylaş
Pin