fbpx   .  

IŞİD: “Eşcinselleri Pisa Kulesinden Asacağız”

Sadist IŞİD militanlarının Twitter mesajları dehşete düşürdü. Bir militan Roma’yı ele geçirip eşcinselleri Pisa Kulesi’nden atacaklarını yazdı.

IŞİD militanlarının sosyal medyada yayınladıkları kan dondurucu mesajlara bir yenisi eklendi. Abu Abdullah Britani isimli IŞİD sempatizanı kullanıcısı “Roma’ya katliam yapmaya geliyoruz” yazdı. Bu mesajın ardından, “Roma’ya geliyoruz, fethedeceğiz ve şeriat hukukunu kuracağız. Eğik Pisa kulenizi eşcinselleri atmak için kullanacağız” mesajı yayınlandı.

Roma’nın fethi mesajı, Libya’da 21 hristiyanın kafasının kesildiği videoda ilk olarak IŞİD tarafından yayınlanmıştı. Videodaki infazcılardan biri: “Bugün Roma’nın güneyindeyiz. Yarın, Allah’ın izniyle, Roma’yı fethedeceğiz” demişti.

 

Twitter kullanıcıları ise mesajla dalga geçmeyi tercih etti. Britani’nin cahilliğiyle dalga geçen kullanıcılar, atılan tweette Pisa yerine pizza yazılmasına dikkat çekti.

Pisa Kulesi, Roma’nın yaklaşık 300 kilometre kuzeybatısında İtalya’nın Pisa bölgesinde bulunuyor.

 

İtalyan güvenlik görevlileri, turistik ve arkeolojik bölgelere terör tehditlerini önlemek amacıyla 4 bin 800 asker yerleştirdi. 500 asker ise Roma’nın diplomatik yerleşimleri ile sinagog ve musevi okullarını koruma görevini üstlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.