İspanya’nın İlk Açık Eşcinsel Hakemi Ölüm Tehditleri Alıyor

 İspanya’nın İlk Açık Eşcinsel Hakemi Ölüm Tehditleri Alıyor
Digiqole ad

21 yaşındaki Jesús Tomillero şu an tehditler ve sahada taciz yüzünden polis koruması altında.

 
İspanya’nın ilk açık eşcinsel futbol hakemi Tomillero, Telegraph göre, profesyonel hakemlik yaptıktan sonra ölüm tehditleri alması sebebiyle polis koruması altında.
Geçen yıl, Jesús Tomillero, oku başlığı ile birlikte Instagram’da  erkek arkadaşı ile kendisinin bir fotoğrafını yayınlayarak ortaya çıktı: “Bu benim mutluluğumun başladığı yer.”

 
İbne hakem şeklinde çağrılması da dahil olmak üzere, diğer futbol kulüplerinin yanı sıra hayranları da aşağılayıcı yorumlarıyla, Mayıs ayında oyundan çıkmak zorunda kaldı.
Tomillero sonunda futbola dönmeye karar verdi. Ancak, Endülüs’ün ikinci lige çıkmasının ikinci gününde tekrar homofobiye maruz kaldı.

 
El Espanol gazetesinin haberine göre Cumartesi (10 Eylül) günü CD Lasalle ve Atletico Zabal arasında oynanan karşılaşma sırasında bir penaltı verince, karşı takımın destekçisi tarafından “ibne emekli” şeklinde aşağılanma girişimine maruz kaldı.

 
Oyunun sona ermesini takiben  Jesus Tomillero,  Twitter,  İnstagram  gibi sosyal medya hesapları üzerinden ölüm tehditleri almaya devam etti.  Oldukça fazla küfür içeren mesajların yanı sıra bir kişi ’’Ya Aids ile öl ya da emekli ol. ” mesajıyla ona bir cesedin fotoğrafını gönderdi.  21 yaşındaki üzgün genç,  bir silah fotoğrafıyla “unutma uzun yaşamayacaksın.’’ Yazısını içeren bir mesaj aldığını belirtti. Tomillero ne yapacağını bilmemesi sebebiyle polise mesajları bildirdiğini söylüyor.

gun-large_transqvzuuqpflyliwib6ntmjwfsvwez_ven7c6bhu2jjnt8-1
“Benim evimin dışında 24 saat polis memuru var, ama yine de korkuyorum ve ben neler olabileceğini bilmiyorum.” dedi Tacizlere rağmen, Tomillero işine devam etme konusunda taviz vermiyor.
“Ben ne pahasına olursa olsun, yapmaktan hoşlandığım şeyleri yapmaya devam edeceğim” dedi. “Ama ben gerçekten korkuyorum.” Sözlerini de ekledi. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin