İsrail’den, LGBT Topluluğunun İhtiyaçlarına, 5.000.000 $ Fon!

 İsrail’den, LGBT Topluluğunun İhtiyaçlarına, 5.000.000 $ Fon!

JERUSALEM, ISRAEL – JUNE 21: Israeli gay activists fill a downtown street during the gay pride parade June 21, 2007 in Jerusalem. Some 3,500 people marched about 500 meters down a central Jerusalem street in the much-contested parade as about 8,000 Israeli police protected them from threats by ultra-Orthodox Jews to disrupt the march. (Photo by David Silverman/Getty Images)

Digiqole ad

İsrail, LGBT topluluğunun ihtiyaçlarını karşılamak için 5.000.000$ fon desteğinde bulunacağını duyurdu.

2222

Para, İsrailli LGBT bireyler yararına kurulmuş girişimler için, çeşitli bakanlıklar tarafından sağlanacaktır. Para önümüzdeki iki yıllık süre boyunca uzatılarak kullanılacak.

Paranın bir miktarı, LGBT aktivistlerin, İsrail’in turizmi kötü yönde etkiledikleri suçlamalarından sonra, gay turizm faaliyetlerinde harcanmak için kullanılacak.

Çarşamba günü ilan edilen plan, LGBT destek grupları, öğrenci grupları, ayrımcılık karşıtı programlar ve cinsiyet değiştirme ameliyatına destek olmak gibi faaliyetlerde de kullanılacak.

333

İsrail’de yeni bir ankette İsrailli eşcinsellerin, aynı cinsten evliliklerine % 76 destek verildiği saptandı.

Aynı cinsiyetten evlilik için halk desteği, geçen yıl Eylül ayında % 64 iken önemli ölçüde artmıştı.

İsrail, Ortadoğu’da daha ilerici ülkelerden biri olarak kabul edilmesine rağmen, LGBT bireyler için gösterilen tolerans, Tel Aviv’i çevreleyen küçük bir alanda sıkışıp kaldı. Geçen yıl 16 yaşındaki bir kız, Kudüs’ün Onur yürüyüşünde, bir Ortodoks adam tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Güvenlik kaygılarının gündeme gelmesi ve artmasından sonra, Temmuz ayında Beersheba kentinde bir Onur Yürüyüşü iptal edildi. Polis katılımcıları korumak için sert önlemler almak zorunda kalabileceğini söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

48 Paylaşımlar
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin