Dünya Genel Haberler

İsrail’den, LGBT Topluluğunun İhtiyaçlarına, 5.000.000 $ Fon!

GMag
Yazar: GMag

İsrail, LGBT topluluğunun ihtiyaçlarını karşılamak için 5.000.000$ fon desteğinde bulunacağını duyurdu.

2222

Para, İsrailli LGBT bireyler yararına kurulmuş girişimler için, çeşitli bakanlıklar tarafından sağlanacaktır. Para önümüzdeki iki yıllık süre boyunca uzatılarak kullanılacak.

Paranın bir miktarı, LGBT aktivistlerin, İsrail’in turizmi kötü yönde etkiledikleri suçlamalarından sonra, gay turizm faaliyetlerinde harcanmak için kullanılacak.

Çarşamba günü ilan edilen plan, LGBT destek grupları, öğrenci grupları, ayrımcılık karşıtı programlar ve cinsiyet değiştirme ameliyatına destek olmak gibi faaliyetlerde de kullanılacak.

333

İsrail’de yeni bir ankette İsrailli eşcinsellerin, aynı cinsten evliliklerine % 76 destek verildiği saptandı.

Aynı cinsiyetten evlilik için halk desteği, geçen yıl Eylül ayında % 64 iken önemli ölçüde artmıştı.

İsrail, Ortadoğu’da daha ilerici ülkelerden biri olarak kabul edilmesine rağmen, LGBT bireyler için gösterilen tolerans, Tel Aviv’i çevreleyen küçük bir alanda sıkışıp kaldı. Geçen yıl 16 yaşındaki bir kız, Kudüs’ün Onur yürüyüşünde, bir Ortodoks adam tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Güvenlik kaygılarının gündeme gelmesi ve artmasından sonra, Temmuz ayında Beersheba kentinde bir Onur Yürüyüşü iptal edildi. Polis katılımcıları korumak için sert önlemler almak zorunda kalabileceğini söyledi.

Yorum Yaz

48 Paylaşımlar
+1
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin