İşte Avustralya’nın Evlenen İlk Eşcinsel Çifti!

 İşte Avustralya’nın Evlenen İlk Eşcinsel Çifti!
Digiqole ad

Lauren Price ve Amy Laker çifti, Avustralya’da evlenen ilk eşcinsel çiftlerden biri oldu. Çift, Lauren Galler’den Avustralya’ya taşındıktan sonra bir pubda tanıştılar. 

“İlk buluşmada anlaştık. Geri kalan hayatlarımızın ilk gününde tüm sevdiklerimizle birlikte olacağımız için çok mutluyuz. Bunu, konunun çözülmesiyle ilgilenen ve desteklerini esirgemeyen Avustralya halkına borçluyuz. Eşime ‘eşim’ diyebileceğim için çok heyecanlıyım.”

Çift, aslında bir sivil ortaklık töreni planlıyordu ancak bunu bir evliliğe dönüştürmeye karar verdiler. Masrafları göz önünde bulunduran Doğum Ölüm Evlilik Kurumu, çiftin yasanın yürürlüğe girmesi için geçmesi gereken 30 günü beklememeleri için bir istisna yaptı. Bu istisna, çiftin, ülkenin geri kalanından bir hafta önce evlenebilmesine yol açtı.

Toplantı sırasında, çift başvurularının işe yarayacağından emin değildi. Yetkililer konuyu değerlendirirken dışarıda beklediler.

“Hayatlarımızın en uzun 10 dakikasıydı. Birisi gelip bize evlenebileceğimiz söylediğinde, mutluluktan ağladık.”

İkili, Birleşik Krallık’ta evlenmeyi düşünmediler çünkü Amy’nin annesi seyahat edemeyecek kadar hasta.

Amy, aynı zamanda GSN’e şu açıklamaları da yaptı:

“Umuyoruz ki Avustralya’nın LGBT gençleri, Avustralya’nın %60’ının onları desteklediğinin farkındadır. Bütün bu muhteşem evlilik hikayelerinin, cinsellikleriyle alakalı mücadeleler yaşayan insanlara kendileri olma gücünü vermesini umuyoruz. Bizim için bu evlilik direk en yakın akrabalar olmanın da ötesinde. Çocuk sahibi de olmak istiyoruz ve bu kişi, benim çocuğumun diğer annesi, benim eşim.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin