fbpx   .  

İtalya’da Geçen 5 Harika Eşcinsel Kısa Filmi

İtalya’da geçen Call Me By Your Name’deki aşk ve şehvetten sonra kalbinizde şeftali şeklinde bir boşluk var mı?

(Dürüst olmak gerekirse, bizce Armie Hammer ve Timothee Chalamet’in var.)

 

 

Eğer varsa, The Italian Boys -en az Elio ve Oliver kadar yakışıklı erkeklerin yer aldığı eşcinsel temalı kısa filmlerden oluşan özel bir seçki- eşit derecede nefis.

The Danish Boys, The Latin Boys ve The Israeli Boys gibi benzer yapımları takip eden seçki, şu an LGBTİ+ ve büyüme sinemasının evi NQVMedia aracılığıyla Amazon, Vimeo ve FilmDoo’da erişilebilir durumda.

Her biri birbirinden güzel beş kısa film, Rocco Fasano’dan Alessandrao Marverti’ye yakışıklı İtalyan yetenekleri ekrana taşıyor.

İşte tam da karantinada ihtiyacınız olan şey olan 5 kısa film!

1)Pipinara -Ludovico di Martino

Roma yakınlarında, kartpostallardan fırlamış gibi görünen bir sahil kasabasında iki genç, futbol ve adi suçlarla zamanlarını geçirirken, hayatları İtalya’nın en ünlü cinayetlerinden biriyle karışır: eşcinsel yönetmen Pier Paolo Pasolini cinayeti.

2)L’ora di porto -Dario di Viesto

Babası tarafından bir balıkçılık kazasından kurtarılan genç bir çocuğa ve Puglia’nın masmavi sularına gidiyoruz. On yıl sonraysa, bu çocuk sevgilisi olan bir eşcinselken, babasıysa dindar bir homofobik. Erkekler onun kontrolcü pençelerinden kaçabilecekler mi?

3) Il manichino – Renato Muro

Action Men’ini arzulayarak büyümüş herkes Manken’le bağlantı kuracaktır. Roma’da geçen film bir ergenin cinsel uyanışını çöpe atılmış bir manken üzerinden anlatıyor.

4) Lazzaro vieni fuori – Lorenzo Caproni

Lazarus’un Dirilişi, Yeni Ahit’teki homoerotik hikayeyi sahneleyen eski bir rahip yardımcısı ve onun oyuncular grubunu konu alan Lazarus Açılıyor’da yeniden ele alınıyor.

5) Colla – Renato Muro

Napoli yakınlarındaki bir adada, ayrılıkla başa çıkmaya çalışan bir genç en yakın arkadaşının erkek kardeşiyle bir ilişki kurar, bilge bir trans kadınla buluşmalarıysa çocukların ilişkilerini sonsuza kadar güçlendirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.