İyi Polis, Kötü Polis, Çıplak Polis

 İyi Polis, Kötü Polis, Çıplak Polis
Digiqole ad

Sarah Piantadosi’nin hayali kötü kahramanı, Los Angeles’lı polis ‘Milk Jagger’ ile tanışın!

Lethal Weapon filminden ve ’80ler gay çizgi romanlarından ilham alınarak oluşturulan Milk Jagger karakteri, Sarah Piantadosi‘nin aynı adı taşıyan fanzininin ve galerisinin baş karakteri. Karakteri ‘tam bir pislik’ olarak tanımlayan Piantadosi, bir karakter yaratma fikrinin onu oldukça heyecanlandırdığını söylüyor; ”Üstelik bir kahraman da değil! Milk Jagger kötü kalpli bir Los Angeles polisi ve arkadaş olmak isteyeceğiniz biri değil. Ama belki onunla yatmak isteyebilirsiniz.”

Piantadosi, bu karakterin yüzü olarak Viet Cong adlı grubun davulcusu Mike Wallace’ı seçmiş. ’80ler Amerikan homoerotizmini yansıtan ve Lethal Weapon filminden alıntılarla birlikte sunulan fotoğraflar, bu sayede bir hikaye anlatacak şekilde düzenlenmiş. ”Mike’ın fiziksel çekiciliği ve kötü huyluluğu arasındaki gerilimi yansıtmak istedik. Lethal Weapon alıntıları burada erotik bir hikaye yaratmak için kullanıldı.” diyor Piantadosi ve ekliyor; ”Karmaşık bir karakter yaratmak istedim. Hikaye rahatsız edici ile erotik arası gidip geliyor.

Piantadosi, eserinin politik bir fikre de sahip olduğu görüşünde; ”Tüm şiddet araçlarını kullanmakta sonsuz yetkisi olan Amerikan polisi fikri beni oldukça rahatsız ediyor. Onu satirize ederek gücünü elinden alan fotoğraflar çektim.” Bakalım siz de öyle düşünecek misiniz..

4531

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin