İzleyin: Bir Kurşunu Durdurabilecek İlk LGBT Bayrağı Tasarlandı!

 İzleyin: Bir Kurşunu Durdurabilecek İlk LGBT Bayrağı Tasarlandı!
Digiqole ad

Hala çok fazla LGBT, nefret, ayrımcılık ve bağnazlık yüzünden acı çekiyor ve öldürülüyor.

Bir hayır kurumu, mermilere karşı savunma amaçlı bir kalkan hazırlamanın zamanının geldiğini düşündü.

Kanada merkezli Fondation Émergence, Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Günü (IDAHOBIT) için bir sanat eseri ortaya koydu.

Kuruluşun sözcüsü eserle ilgili şu açıklamaları yaptı;

“Sorunun üstesinden gelmek için yeni bir yol arayışındaydık ve her zaman aynı ülkelerden gelen çok sayıda Onur geçit töreni ve çekimleriyle karşılaştık. Bu, dünyanın en büyük ülkelerinden bazılarında bile insanların renklerini gösteremediğini fark etmemizi sağladı. Kanunlar, önyargılar, hatta şiddet. LGBT durumunu ölçerken herkesin düşünemediği şeyler bunlar.”

Onur Kalkanı, metal bir direğe monte edilmiş 193 bayraktan oluşuyor ve yaklaşık 300 kilo ağırlığında.

“Amacımız; birlikte durursak, homofobinin ve transfobinin sona erdirilmesine yardımcı olabileceğine dair bir ümit işareti olmaktı.”

“Gökkuşağının renklerinde birleşmiş 193 bayrakla birlikte, herhangi bir mermiyi durdurma gücüne sahibiz. Yıllardır LGBT’ler için bu ilerlemeyi mümkün kılma amacıyla pek çok eylemci ve müttefik birlikte çalıştı. Ancak, devam etmek için uzun bir yol ve kapsayıcılık açısından yapılması gereken çok iş var. Homofobi ve Transfobiye Karşı Uluslararası Gün için 193 bayrakla tasarlanan bu LGBT bayrağı, ‘hep birlikte bu adaletsizliğe karşı bir araya gelmeli ve ayakta durmalıyız’ mesajı için güçlü bir kanıt niteliğinde.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin