fbpx   .  

İzleyin: Britanyalı Model Zander Hodgson Eşcinsel Olduğunu Açıkladı

İngiltere doğumlu model Zander Hodgson kalpten geldiği belli olan bir videoyla YouTube kanalında eşcinsel olduğunu açıkladı.

“Bugün sizleri benim için çok önemli olan bir konuyu konuşmak için topladım. Uzun zamandır konuşmak istediğim bir şeydi. Kendi büyümem için, kendim için, utanmamak için, başkalarıyla bağlanmak için, size daha çok bağlanmak için önemli olduğunu düşündüğüm bir şey. 

Herkese eşcinsel olduğumu söylemek istedim. Bu benim için bir şey değiştirmese de, sizin için bir şey değiştirmeyeceğini umsam da, bunu herkesle paylaşmamın önemli olduğunu düşündüm. Cinsellik birisinin sadece küçük bir kısmı olsa da onu engellerseniz olduğunuz kişinin tamamen görünmesini engellemiş olursunuz. Kendiniz hakkında bir şeyi bile gizleseniz, kendiniz gizlemiş olursunuz. 

Bu videoyu çekmek istedim çünkü kabadayılığa uğrayan veya cinselliğiyle mücadele eden bir sürü çocuk olduğunu biliyorum. Yalnız olmadığınızı söylemek istedim.”

Model, kendisini bir aktör olarak oturtmaya çalıştığı için bu bilgiyi açıklamaktan geri tutulduğunu söylüyor. Oyunculuk endüstrisinin eşcinsel aktörlere çok da hoşgörülü olmadığını ve kendi yaş aralığında çok da eşcinsel aktör olmadığını ekliyor.

“Eşcinsel erkeklerin, heteroseksüel roller oynaması için çok fazla fırsat olduğunu sanmıyorum. Eşcinsel ilişkiler hakkında eşcinsel filmlerini izlemeyi sevsem de heteroseksüel erkekler eşcinsel rolleri oynadığında, bir sürü eşcinsel erkek varken heteroseksüel bir erkeğin neden o role seçildiğini sorgulamadan edemiyorum.

Her türden rolleri oynamak istiyorum: heteroseksüel, eşcinsel, suçlu, trans… Güzel ve ilgi çekici her rolü oynamak istiyorum. Eğer eşcinsel bir aktör olduğum ve bu çok satılabilir bir şey olmadığı için bir kenara atılacaksam, öyle olsun. Kendim olmayı yeğlerim. Yoluma devam etmeyi ve kendimi baskılamamayı yeğlerim.”

Hodgson, küçük bir kasabadan geldiği ve ailesi güçlü dini inançlara sahip olduğu için ailesine açılmasının zor olduğunu söyledi:

 

“Neyse ki ailemin çoğu durumu kabullendi ve ne olursa olsun beni seviyor. Ayrıca benim o tarafımı hayatlarına sokmayı da öğrendiler. İnsanların hayatlarını tamamen yaşamaktan korkmadığı ve kendilerine dürüst olabildikleri bir tarihin parçası olmak isterim. Herkes hayatını sonuna kadar, dürüstçe yaşamalı ve sevilmeli.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.