fbpx   .  

İzleyin: Çeçenistan’daki Eşcinsel Erkeklere Yapılan Soykırımı Anlatan Kısa Film

Film, Çeçenistan’daki gay bir erkeğin tutuklanmasının ve sorguya çekilmesinin yürek burkan hikayesini anlatıyor.

Çeçenistan’daki gay erkeklere yönelik soykırım teşebbüsü hakkındaki kısa film, Rus Cumhuriyeti’nde neler olduğu konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

 

Geçtiğimiz aydan beri Çeçenistan’dan öldürmelerin ve vahşiliklerin korkunç hikayelerini duyuyoruz. Novaya Gazeta, geçtiğimiz aylardan beri yaşları 16 ila 50 arası değişen 100’den fazla gay ve biseksüel erkeğin, yetkililer tarafından tutuklandığını yazdı.

 

Bir gazete, haftasonu boyunca bu korkunç şiddet kampanyası sırasında yetkililer veya aileleri tarafından infaz edilmiş 30’dan fazla gay erkek olduğunu iddia etti.

Unchechen, ödüllü Inkbrew Productions tarafından yaratılan üç dakikalık bir film ve nüfus biriminde çalışan bir devlet memuru olan Khamzat’ın tutuklanmasının ve sorguya çekilmesinin yürek burkan hikayesini anlatıyor.

Çeçenistan’ın Başkenti, Grozni

“Unchechen” kısa filminin yazarı ve yönetmeni Stephen M Hornby;

“Devletin örgütlü bir şekilde Çeçenistan’daki gay erkekleri imha etmesi, İkinci Dünya Savaşı’nın korkunç bir hayaleti. Ama gerçek. Bundan kaçabilen erkekler de, kameranın karşısına çıkamayacak kadar korkmuş durumdalar. Ben de bu yüzden, bu krizi gerçek ve insan yapma girişiminde bulunan bir şey ile bu sessizliği doldurmaya çalıştım.”

Çeçenistan’ın Konumu

“Bu, insanları neler olduğuyla buluşturan duygusal bir hikaye ve umarım bir tepki doğurur.”

Çeçenistan’daki korkunç hikayeler ise bitmek bilmiyor, geçen hafta gay bir genç, gay olduğunun öğrenilmesinin ardından amcası tarafından 9.katın balkonundan atılarak öldürülmüştü.

Ailesinin Reddettiği Eşcinsel Genç Amcası Tarafından 9. Kattan Atıldı!

Kısa film, Unchechen’i izleyin;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.