fbpx   .  

İzleyin: Eternals’ın Yeni Fragmanı Marvel’ın İlk Eşcinsel Çifti ve Oğullarını Tanıttı

Marvel’ın Chloé Zhao’nun yönettiği son filmi The Eternals’ın yayınlanmasına sadece bir ay kaldı ve yapım şirketinin gerçek ve anlamlı bir LGBTİ+ süper kahraman temsili sergilemesini yıllarca bekledikten sonra, sabrımız sonunda meyvesini veriyor gibi görünüyor!

Yakın zamanda Marvel’in sosyal medya kanallarında yayınlanan yeni bir fragmanında, Marvel Sinema Evreni’nin ilk eşcinsel süper kahramanı Brian Tyree Henry’nin Phastos’u, evinde Gemma Chan’ın Sersi’si ve Richard Madden’in Ikaris’i tarafından karşılanıyor – ama yalnız değil. Yanında kocası (GLAAD Medya Ödülü sahibi Haaz Sleiman tarafından canlandırılıyor) ve sevimli küçük oğulları var ve bu, ana akım büyük bütçeli bir yapımda görmeyi her zaman hayal ettiğimiz türden bir an.

 

Phastos’un altyazılarından Jack olarak tanımladığı oğlu fragmanda Sersi ve Ikaris’i evinde gördüğünde “Baba, onu televizyonda pelerinli lazer ışınlarıyla gördüm!” Diyor.

 

Richard Madden’in oynadığı Ikaris’se, Jack’e arsızca “Ben pelerin takmam,” diyor.

Filmin kuir ailesine çok kısa bir bakış atabilmiş olsak ve bu MCU’nun heteroseksüel karakterlerin egemen olduğu uzun geçmişi göz önüne alındığında pek bir şey gibi görünmese de bu aslında özellikle LGBTİ+ süper kahraman hayranları için oldukça heyecan verici bir şey.

Henry, Entertainment Weekly’ye bu yılın başlarında Phastos olarak çığır açan rolü hakkında,

“MCU’nun bir parçası olacağımı asla düşünmezdim. Ben her zaman büyük bir hayran oldum. Süper kahraman ve kurtarılmaya ihtiyaç duyan insanlık kavramına takıntılıyım. Nereden geldiğine bakmaksızın, kelimenin tam anlamıyla herkesi bir araya getiriyor. Hala bunun bir parçası olduğum için çıldırıyorum.” Dedi.

The Eternals 5 Kasım‘da vizyona giriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.