İzleyin: Güney Afrikalı Eşcinsel Çiftin Dillere Destan Düğünü İzlenme Rekoru Kırdı!

 İzleyin: Güney Afrikalı Eşcinsel Çiftin Dillere Destan Düğünü İzlenme Rekoru Kırdı!
Digiqole ad

Çift evlenmekle kalmayıp aynı zamanda bir rekora da imza attı.

Geçen yıl eylül ayında Somizi Mhlongo ve Mohale Motaung isimli Güney Afrikalı eşcinsel bir çift evlenerek viral oldu. Somizi, daha önce Afrika’daki realite şovlardan birinde yarışarak ismini duyurmuştu. Somizi ünlü olduktan hemen sonra Idols SA’da jüri olarak yer aldı ve Living The Dreams with Somizi isimli dört sezonluk bir dizi de yaptı. Fakat Somizi’nin yeni realite şovu ‘Somizi & Mohale: The Union’ kendisine büyük meblağlar kazandırdı.

Somizi ve Mohale’nin geçtiğimiz yıl eylül ayında yapılan ve birçok Afrikalı ünlünün katılmış olduğu düğünü, Zulu ve Sotho kültürlerinden ortaya çıktı. Bu düğün, yapılacak iki düğünden birincisi olma niteliğindeydi. İkinci düğün ise ocak ayının sonlarına doğru yapıldı ve Muldersdrift’te yapılan düğün, Twitter’da #somhalewhitewedding hashtaginin ortaya çıkmasını sağladı.

İki düğün öncesi, sonrası ve düğün görüntüleri de bir platformda yayınlanması için kaydedilmişti. Şimdiyse Somizi & Mohale: The Union’un büyük bir başarı yakaladığını görebiliyoruz. Mambaonline’a göre, şovun ilk bölümü bu pazartesi Showmax isimli Afrikalı dizi/program platformunda yayınlandı. Şov, daha ilk gününde Showmax’te izlenme rekoru kırmayı başardı. Dört bölümlük özel şov, Showmax’te yayınlanan diğer dizi ve şovları geçmeyi başardı.

MultiChoice, “Güney Afrika’da yerel bir programın böylesine ilgi çekip izlenmesi oldukça önemli. Showmax’in kataloğunun yarısından fazlasını yerel dizi ve programlar oluşturuyor,” şeklinde açıklamada bulundu.

Şovun geri kalan üç bölümü önümüzdeki pazartesi günlerinde üç hafta boyunca yayınlanacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

42 Paylaşımlar
Paylaş42
Tweetle
Paylaş
Pin