İzleyin: Halsey, Billboard Müzik Ödülleri’ne Damgasını Vurdu!

 İzleyin: Halsey, Billboard Müzik Ödülleri’ne Damgasını Vurdu!

LAS VEGAS, NEVADA – MAY 01: Halsey (L) performs onstage during the 2019 Billboard Music Awards at MGM Grand Garden Arena on May 01, 2019 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Kevin Winter/Getty Images for dcp)

Digiqole ad

Halsey, Billboard Müzik Ödülleri’ndeki “Without Me” performansı ile geceye damgasını vurdu.

Şarkıda, biseksüel olduğunu bildiğimiz Halsey, kendisini kullandığını düşündüğü bir başkasını ve hayatına onsuz devam edeceğini anlatıyor.

Bu temaya uygun şekilde hazırlanmış olan gösteride, Halsey ile dansçı Jade Chynoweth yakın ve tutkulu koreografiler sergiledi.

Chynoweth, gösterinin ardından Instagram’da yaptığı paylaşım ile Halsey’e teşekkür etti.

“Böyle özel, gerçek ve önemli bir hikayenin bir parçası olarak bu kadar kişinin önüne çıkma şansı bulduğum için şanslı hissediyorum.”

View this post on Instagram

Wow. I literally cannot express the amount of gratitude that I have right now. The tears have been streaming. Thank you @iamhalsey for trusting me, pushing me, and believing in me. Being able to tell such an intimate, real, and important story to such a big live audience as well as the world on national tv has left me so humbled. Thank you God for this life I live, for these opportunities to share my passion, and for all of the people in my life. Thank you @janelleginestra …you already know how I feel about you. Thank you to everyone involved @danivitale . My heart is beyond warm! @billboard This is to my fellow dancers and artists…we are changing the game. And all it takes is an amazing artist like Halsey to take that step and allow movement and us as artists tell a real story.

A post shared by Jade Chynoweth (@jadebug98) on

Halsey ise performanstan sonra Instagram hesabındaki tüm fotoğrafları kaldırdı ve bir araya geldiklerinde büyük bir poster oluşturan küçük görseller paylaştı. Posterde sonraki konserlerinin bilgileri yer aldı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin