İzleyin: İki Eşcinsel Erkeğin Ordudaki Aşkını Anlatan Filme Eleştirmenlerden Tam Not: Başyapıt!

 İzleyin: İki Eşcinsel Erkeğin Ordudaki Aşkını Anlatan Filme Eleştirmenlerden Tam Not: Başyapıt!
Digiqole ad

Oliver Hermanu (Beauty, The Endless River) tarafından yönetilen tarihi drama, Güney Afrika’nın 1980’lerin başında ırkçı rejimi koruması için asker olarak yetiştirilen ve eğitilen beyaz azınlık ‘hükümetinin’ hikayesini anlatıyor.

André Carl van der Merwe’nin otobiyografik romanından uyarlanan Moffie, Güney Afrika’daki orduda görevlendirilen, cinsel yönelimini keşfedememiş Kai Luke Brummer tarafından canlandırılan Nicholas Van der Swart’ı konu alıyor.

Ülkenin sıkı ve eşcinsellik karşıtı görüşleri sebebiyle Nicholas, diğer asker arkadaşlarından kimliğini gizlemek zorunda kalıyor. Fakat çok geçmeden kendisini Ryan de Villiers tarafından canlandırılan Stassen ile yakın bir ilişki içerisinde buluyor.

Güney Afrika’da eşcinselleri aşağılamak için kullanılan ‘Moffie’, filmin adı olarak belirlendi ve film ilk kez 2019’da Venice International Film Festivali’nde gösterildi. Birçok eleştirmen tarafından övülen film için Variety,

“korkunç bir şekilde muhteşem” ve “başyapıt” yorumlarında bulundu.

The Guardian ise Hermanu’nun yönetmenliğini överek,

“Hermanu, dikkatleri Güney Afrika Ulusal Savunma Gücü’nün içgüdüsel sadizmine çevirmeyi ve böylesine hastalıklı bir rejimi göstermeyi başarıyor,” dedi.

The Telegraph ise filme 4 yıldız verdi ve film için, “Harika bir eser,” dedi.

Moffie’nin bu yıl belirli bir tarihte vizyona girmesi bekleniyordu, fakat filmin gösterim tarihi salgın sebebiyle ertelendi. 

Moffie’nin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

23 Paylaşımlar
Paylaş23
Tweetle
Paylaş
Pin