fbpx   .  

İzleyin: Kesha’nın Yeni Klibinde Gay Düğünü

Kesha bu hafta, On The Basis of Sex filminden bir parça olan “Here Comes The Change” adlı şarkısını çıkardı.

ABD Yüksek Mahkemesi yargıcı, bir feminist ve halk kahramanı olan ve kariyeri boyunca eşitliği savunan Ruth Bader Ginsburg’ün biyografisi olan filmin yakın zamanda vizyona girmesi bekleniyor.

Bu temalar da cinsiyet eşitliği konulu şarkının klibinde işlenmiş.

Şarkının sözlerinde geçen cümleler:

 

“İşte değişim geliyor/büyüyoruz/bu gelip geçici bir şey değil/işte değişim geliyor

Umuyorum ki öyle bir zaman gelecek/Öyle bir zaman gelecek ki özgürce yaşayıp öleceğiz/umuyorum ve dua ediyorum/o gün gelecek/ve o gün yakında gelecek”

Kesha, bir röportajında şöyle konuştu:

“Bana göre bu sözler sevgiyi ve eşitliği anlatıyor, ten rengine, cinsel yönelimine, cinsiyetine ya da dini fark etmeksizin herkesin istediği gibi yaşamak için eşit haklara sahip olması gerektiğini, sevgi ve umut dolu, güvende ve sağlıklı olarak yaşama hakkına sahip olması gerektiğini anlatıyor.”

Klipte bir grup aktivistin bir araya gelmesi konu alınmış. Aynı zamanda insanlar gökkuşağı bayraklarını sallarken sessizce evlilik yeminlerini eden iki erkek de gösteriliyor.

Klibin sonunda herkesin oy vermek için kaydolduğu görünüyor. Bu da Ekim’in 6’sında yapılacak olan seçime gönderme olabilir.

Klip Lindsay ve Dani çiftine ithaf edilmiş.

Kesha evlilik ve eşitlik hakkında şöyle konuştu:

“Evlilik birbirini seven iki insanın birbirlerine verdiği bir sözdür, sevgilerine olan güven, ve hayatlarını birlikte geçirme isteğidir.

Her zaman eşitlik yanlısı biri oldum. Bu benim için çok önemli bir konu, ailem, arkadaşlarım, benim bir parçam. Bu proje için bana geldiklerinde hiç düşünmeden evet dedim. Hayatım boyunca eşitlik için savaştım, savaşmaya da devam edeceğim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.