İzleyin: Onur Yürüyüşünde Kanser Hastası Gence Unutamayacağı Sürpriz!

 İzleyin: Onur Yürüyüşünde Kanser Hastası Gence Unutamayacağı Sürpriz!
Digiqole ad

Kanserle yaşayan genç bir eşcinsel erkek ve LGBT hakları aktivistinin ailesi ve arkadaşları, Londra’daki Onur Etkinliklerinde duygusal bir kutlama yaptı.

Dean Eastmond bir yıldan fazla süredir kanserle mücadele ediyor.

21 yaşındaki Eastmond’a son zamanlarda, aylarca acı verici tedaviye rağmen, kanserinin tedaviye artık dirençli olduğu söylendi.

Haber, sevdiklerinin Londra’daki 8 Temmuz onur kutlamaları üzerine çok özel ve duygusal anlara sebep oldu.

Ana sahneyi izlemek için Trafalgar Meydanı’nda toplanan 10.000’den fazla kişi ile sevdikleri, Eastmond’a özel bir video hazırladı.

Arkadaşları onu “ilham verici” olarak nitelendirdiler.

Kanser teşhisine rağmen, cesur eylemci LGBT hakları için kampanyalara devam etmişti.

Eastmond; HISKIND isimli Londra çapında dağıtılan bir kuir kültür dergisinin kurucusu da aynı zamanda.

Ayrıca, kanser tedavisi gören genç bir eşcinsel erkek olmanın zorlukları üzerine yazdı ve kampanyalar yürüttü.

Eastmond, sürprizini takiben şunları söyledi:

“Çok şaşkına uğradım ve şok oldum! Sahnedeki drag queen, kanserle mücadele eden 21 yaşındaki birinden bahsettiğinde, ilk tepkim ‘vay be, benim gibi birisi var’ oldu. Benden bahsettiğini anlamam biraz zaman aldı! Video bana, arkadaşlarımın benim için ne kadar önemli olduğunu ve (görünüşe göre) onlara ne kadar önemli olduğumu gösterdi! Yaptıkları şey nasıl gizli tuttukları konusunda hiçbir fikrim yok, ancak kemoterapiye başlayana kadar bana güzel bir moral oldu.”

Shape History Direktörü Mike Buonaiuto şunları söyledi;

“Dean’in hikayesini ilk duyduğumuzda, kanser tedavisine başlamasıyla birlikte, üzerinde çalıştıkları şeylerden gerçekten etkilendik ve ilham aldık. Kanserle yaşayan LGBT kişilerin maruz kaldığı ayrımcılığa karşı kampanyalar başlattı ve spermlerini dondurma isteğinde bulundu, İngiltere genelinde genç insanlar için başarılı bir kuir kültürü dergisi açtı ve süreç boyunca dünyadaki binlerce kişiyi cesaretlendiren mücadelelerini yazdı. Tedavisi başarısız olduğunda bir takım olarak biz bir şeyler yapmamız gerektiğine karar verdik – Dean’in mesajını Cumartesi günü Trafalgar Meydanı’ndaki binlerce insana yaydık. Umudumuz, daha fazla insan eserini bulacak ve ilham alacak.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin