fbpx   .  

İzleyin: Marvel’ın Yeni Eternals Fragmanı’nda Eşcinsel Süper Kahraman Phastos Dikkat Çekiyor

Marvel, şirketin filmlerinden birinde yer alacak ilk eşcinsel süper kahramanın yer alacağı Eternals filminin son fragmanını yayınladı.

5 Kasım‘da vizyona girecek olan film, filmde kocası ve çocuklarıyla birlikte görüldüğü söylenen Brian Tyree Henry’nin karakteri Phastos’un yer aldığı daha fazla sahneyle önceki fragmanlardan daha fazla fikir sunuyor. Eternals, kötü niyetli grup Deviant’larla karşı karşıya gelecek.

 

Filmde Henry’nin yanı sıra Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden, Gemma Chan, Kumail Nanjiani, Lia McHugh, Lauren Ridloff, Barry Keoghan, Don Lee, Gil Birmingham, Harish Patel ve Kit Harington yer alıyor.

 

“Gezegeni asla neyin kurtarmadığını biliyorsun. Senin alaycılığın.”

Fragman, Salma Hayek’in karakteri Ajak’ın Richard Madden’in Ikaris’i ile yaptığı konuşmada, Marvel Sinematik Evreni’ndeki (MCU) son olayları ele almasıyla açılıyor; evrendeki tüm yaşamın yarısının yok edilmesi ve 5 yıl sonra bu film çekildiğinde geri getirilmesi dahil.

Eternal’ların kim olduğuna dair bir açıklamanın yanı sıra (“Gemma Chan’ın karakteri Sersi’ye göre insanları sapkınlardan (Deviants) korumak için buraya 7,000 yıl önce gelmişler”) şimdiye kadar onları neden görmediğimizi veya duymadığımızı öğreniyoruz çünkü onlara ‘sapkınlar dahil olmadıkça herhangi bir insan çatışmasına karışmamaları talimatı verilmiş”

Fragmanın başka bir yerinde, kahramanlarımızın yeniden bir araya geldiğini görüyoruz, bazıları görünüşe göre yüzyıllardır birbirini görmemiş durumda. Brian Tyree Henry’nin Phastos’u, birkaç karakterin yer aldığı bir sahnede şunları söylüyor: “Gezegeni asla neyin kurtarmadığını biliyorsunuz. Senin alaycılığın.”

Marvel Sinematik Evreni’nin LGBTİ+ temsili bugüne kadar düzensizdi. Serinin ilk açık eşcinsel karakterinin Avengers: Endgame’de çok küçük bir rol oynamasının ardından, stüdyo başkanı Kevin Feige, Eternals’ın ilk eşcinsel süper kahramana yer vereceğini açıkladı. İşte bu Henry’nin oynadığı Phastos’u.

MCU, daha önce, Tessa Thompson tarafından canlandırılan biseksüel çizgi roman kahramanı Valkyrie’nin yer aldığı 2017 yapımı Thor: Ragnarok’ta ekranda bir LGBTİ+ süper kahramanı canlandırmaya yaklaşmıştı. Thompson, o sırada Valkyrie’nin cinselliğini doğrulayan bir sahnenin filmin son düzenlemesinden çıkarıldığını iddia etti.

Yeni filmde Phastos’un kocasını oynayacak olan Haaz Sleiman, daha önce filmin Marvel Studios’un ilk eşcinsel öpücüğünü içereceğini açıklamıştı. 2020’de Logo’ya şunları söyledi: “Çok güzel, çok duygusal bir öpücük. Sette herkes ağladı.

Film, Covid pandemisi nedeniyle ertelendiği için, MCU’daki ilk açık kuir karaktere sahip olma şansını kaçırdı. Disney+ dizisi Loki, çizgi romanlarda görüldüğü gibi, baş karakterin biseksüel ve akışkan cinsiyetli olduğunu doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.