Ünlü Aktörler Soruyor: ‘Neden HIV/AIDS’ten Söz Etmiyoruz?’

 Ünlü Aktörler Soruyor: ‘Neden HIV/AIDS’ten Söz Etmiyoruz?’
Digiqole ad

 

GLAAD ve The Elizabeth Taylor AIDS Vakfı Neil Patrick Harris, Nathan Lane, Tituss Burgess, ve Daniel Franzese ile birlikte oldukça etkili bir kamu hizmeti reklamı hazırladı.

HIV ve AIDS ile savaşmak için, GLAAD Elizabeth Taylor AIDS Vakfı ile bir araya geldi ve bu yıldızlarla dolu reklamı hazırladı.

Reklam, Elizabeth Taylor’ın 1992’deki Freddie Mercury’i Anma Konseri’nde yaptığı ikonik konuşmayı ve aynı zamanda gay aktörler Neil Patrick Harris, Nathan Lane, Tituss Burgess  ve Daniel Franzese’nin konuşmalarını içeriyor.

Konuşmasının üstünden 20 yıl geçmesine rağmen Taylor’ın sözleri hala dokunaklı. Engelleyici ilaçların varlığına rağmen büyük şehirlerdeki her 5 gay erkekten 1’i HIV ile mücadele ediyor.

The Elizabeth Taylor AIDS Vakfı yönetim müdürü Joel Goldman: “Genç gay erkekler arasında HIV bulaşma oranı son 10 yılda %133’e kadar yükseldi. Her 3 gay erkekten 1’inin hiçbir zaman HIV testi yaptırmamış olması büyük bir sorun. Bu insanlara ulaşmak ve onları yeni enfeksiyonları engelleme yöntemleriyle ilgili bilgilendirmek için yeni fikirler bulmalıyız. Bu kampanyada GLAAD’daki partnerlerimizin ve Logo’nun (Amerikan LGBT kanalı) desteğine sahip olduğumuz için çok şanslıyız.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin