İzleyin: Netflix’in Yeni Korku Filmi Lezbiyen Bir Çifte Odaklanıyor

 İzleyin: Netflix’in Yeni Korku Filmi Lezbiyen Bir Çifte Odaklanıyor
Digiqole ad

Netflix’in yakında çıkacak olan gençlik korku filmi Fear Street Part One: 1994, yönetmenine göre lezbiyen bir çifte odaklanacak.

Leigh Janiak tarafından yönetilen üç filmlik bir serinin ilki olan film, dün gösterime girdi. 

Dahası, sırasıyla Kiana Madeira ve Olivia Welch’in canlandırdığı Shadyside sakinleri Deena ve Samantha, diğer iki filmde de merkezde yer alacak.

SFX dergisinin yeni sayısında bir röportajda konuşan Janiak şunları söyledi:

“Shadyside dünyasının tüm olayı, ‘öteki’ oldukları, farklı oldukları söylenen insanlarla ilgili olması. 90’larda geçen bir kuir aşk hikayesini canlandırabilmek benim için çok ilginç bir şeydi. Kendimi kuir olarak tanımlamıyorum ama yazar ortağım (Phil Graziadei) öyle yapıyor ve (hikayeyi) her zaman sesiyle yönlendirdi.”

Janiak şunları ekliyor:

“1994’te eşcinsel olmak çok farklı bir dünyaydı ve etrafta dolaşıp ‘Ben bir lezbiyenim’ demenin kolay olmadığını kabul ediyoruz. Tüm karakterlerin ‘öteki’ ve ‘farklı’ olması açısından asıl hikayenin ne olduğunu göreceksiniz. Onların bizim çapamız olmaları mantıklıydı.”

Fear Street Part One: 1994, bir seri katilin maskesini düşürmeye çalışan üç genci konu alıyor; Part Two: 1978, bir kamp alanındaki kargaşa gecesine odaklanırken, Part Three: 1666, ilk iki filmin geçtiği kasabada bir cadı avını izleyecek. 

Film dizisi, 1989’da başlayan R. L. Stine’nin hit korku kurgu serisinden uyarlanıyor.

İkinci bölüm 9 Temmuz, üçüncü bölüm ise 16 Temmuz’da yayınlanacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin