Haberler Spor

İzleyin: NFL’de Dans Eden İlk Erkek Amigo Sahaya Çıktı

GMag
Yazar: GMag

25 yaşındaki Jesse Hernandez NFL takımı New Orleans Saints için amigo olarak ilk maçına geçtiğimiz Cuma günü çıktı.

Ağustos başında diğer erkek amigolardan Quinton Peron ve Napoleon Jinnies’in Los Angeles Rams’e transfer olduğu açıklanmıştı.

Videoda görülebileceği üzere, Hernandez çok mutlu. 

Hernandez daha önce yerel TV kanalı KATC’nin bir yayınında, en büyük ilham kaynaklarının Peron, Jinnies ve annesi olduğunu belirtmişti.

“Denemelere katılmamın en büyük sebebi, annem LA Rams’in amigolarıyla alakalı bir link göndermişti.”

“Süreç harika ilerledi. Bana karşı herkes çok iyi davrandı, bakalım neler olacak. Buraya gelene kadar zordu. Erkek bir dansçı olarak büyümek… Ama asla umudumu yitirmedim. Sevdiğim şeyi yaptım.”

“Liseden sonra dansa devam etmek istiyordum fakat hem çok fazla zorluk vardı hem de buna hazır olmadığımı farkettim.”

Peron ve Jinnies ise geçtiğimiz Mart ayında Rams’e kabul edildiler. Kabul edilişlerinin ardından Jinnies’in attığı tweet şu şekildeydi: 

“NFL’deki ilk erkek dansçılar arasında yer aldığıma inanamıyorum! Herkese sevgisi ve desteği için teşekkür ederim!”

Geçtiğimiz yıl emekli NFL oyuncusu Ryan O’Callaghan gay olduğunu açıklamıştı. 2006 yılında New England Patriots tarafından draft edilen O’Callaghan, daha 2014 yılında aldığı bir ödül esnasında erkek arkadaşına teşekkür ettiğini fakat kimsenin bunu farketmediğini belirtmişti.

Ondan önce ise gay olduğunu açıklayan tek NFL oyuncusu Michael Sam olmuştu. Kim olduğunu açıkladıktan sonra takımdan kesik yiyen ve yıldızı hızlı bir şekilde sönen Sam, kısa bir süre sonra ruh sağlığı problemlerini gerekçe göstererek kariyerini sonlandırdı. 

Yorum Yaz

17 Paylaşımlar
+1
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin