İzleyin: Polonyalı Gay Çiftin 100 Farklı Yerdeki Evlenme Teklifi Videosu Viral Oldu

 İzleyin: Polonyalı Gay Çiftin 100 Farklı Yerdeki Evlenme Teklifi Videosu Viral Oldu
Digiqole ad

Polonyalı gay bir çift, mizansen olarak 100 farklı yerde evlenme teklif anını kameraya aldı.

Jakub Kwieciński ve David Mycek, 2017’de Portekiz’de evlendi. Evliliklerine dair heyecanı taze olan çift, yoldan geçenlerden canlandırdıkları anı kameraya almalarını istedi. 

Varşova’da çekilen videoda, anı kaydetmesi için özellikle çiftin eşcinsel olduğunu farketmeyen kişiler seçildi. 

Yürekleri ısıtacak bir şekilde, kameraya alanlar oldukça pozitif bir yaklaşım sergiliyor ve çifte bol şans diliyor. Bir noktada, Szembek Meydanı’ndaki teklif anından sonra çift kalabalık tarafından alkışlanıyor ve tebrik ediliyor. 

Yine de her şey toz pembe değil. Gay çiftin video çekim sürecinde tatsız olaylarla karşılaştığı olayları da görüyoruz. 

Bir sahnede gay çift teklif anında bir market tarafından kovuluyor. Bir başka anda ise çiftin gay olduğunu farkeden bir kişi kayda devam etmeyi bırakıyor. 

Evlilik eşitliği ve eşcinsel çiftler Polonya’da hala yasa ile koruma altına alınmış olmasa da, gelişmeler devam ediyor. 2018 yılında yürürlüğe girmesi beklenen bir yasa, LGBT’lere karşı işlenen nefret suçlarına ağır cezalar getiriyor. 

Doğu Avrupa’nın genelinde olduğu gibi Polonya’da da LGBT konusunda toplum ikiye bölünmüş durumda. Daha bir kaç ay önce Polonya’da gay bir çift otobüs yolculukları esnasında homofobik bir saldırıya uğramış, diğer yolcular ise hiç bir şey yapmadan durmuştu. 

“İşin doğrusu kimse kılını bile kıpırdatmadı. Hayatımızın en çaresiz anlarından biriydi. Saldırı işin bir boyutu, buna kimsenin dur demiyor olması ise çok daha ağır. İnanılır gibi değil.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin