fbpx   .  

İzleyin: Pride Bayraklı Aileyi Rahatsız Eden Tekne Patladı!

Bir grup bağnazın, iddiaya göre Pride bayrakları astıkları için bir aileyi taciz etmelerinden sonra tekneleri alev aldığında, homofobi kelimenin tam anlamıyla havaya uçtu.

Pazartesi günü, Twitter kullanıcısı @retro_ushi_, LGBTİ+ ve Trans Pride bayrakları nedeniyle sözlü saldırıya uğradıklarında, Anma Günü hafta sonunda Washington’da erkek kardeşi ve erkek kardeşinin partneriyle teknede gezdiğini söyledi. Bir grup yabancının, Moses Gölü’ndeki teknelerine yanaştıklarını ve aniden “etraflarında yarışmaya ve homofobik hakaretleri bağırmaya” başladıklarını iddia etti.

 

Ailesinin mahremiyetini korumak için tek isimle Robbie olarak tanımlanan Twitter kullanıcısı, olayı BuzzFeed News’e anlatırken, tacizcilerin teknelerini en az altı kez turlamaya devam ettiğini kaydetti. Diğer grup, eylemlerinin filme alındığını fark ettiğinde, Robbie, “işgal ettiğimiz alanı çevreleyen büyük bir duman bulutu bırakarak hızlanmaya çalıştıklarını” söyledi.

Saldırganlar olay yerinden kaçmaya çalışırken kader büyük bir tekme vurdu: Tekneleri alev almaya başladı. Robbie, “Karma gerçektir,” diye tweet attı.

BuzzFeed’e yaptığı açıklamada, “Bir süre sonra, yüksek bir geri tepme ve tekneden bir püskürtme geldiğini duyduk” diye ekledi. “Tekneyi göremesem de hızla yükselen siyah bir duman bulutu görebiliyordum.”

“İnanılmaz derecede gürültülü bir patlamanın” ardından, tekne giderek alevler içinde kalırken, sakinleri gemiyi terk etti. Yakın zamanda saldırdıkları kişilere sığınmak zorunda kaldılar. TikTok’ta Robbie, kendisinin ve aile üyelerinin “onları hemen sudan güvenli bir şekilde çıkardıklarını” ve gemiye tırmanmalarına yardım ettiğini söyledi.

“Biz onlardan daha iyiydik,” diye ekledi.

Trajedinin sözde homofobiklerin hatalarını görmelerine yardımcı olacağını umanlar için, bu hayat dersinin öğrenilmediği bildirildi. Robbie, bir erkek yolcunun gemiye getirildikten sonra somurtkan bir şekilde sigara içtiğini ve daha önce onlara parmağını kaldıran kadının “zamanın %75’inde histerik bir şekilde çığlık attığını” tweetledi.

Yine de hayat, kendisinin en iyi öğretmenidir. Robbie’ye göre, terkedilmiş geminin son yolcusu “teknenin ucuna oturdu çünkü utandı, kelimenin tam anlamıyla korkudan pantolonuna sıçtı”.

Basında çıkan haberlerde kimliği açıklanmayan kişilerin tıbbi tedaviyi reddettikleri iddia edildi.

Yangının saat 19.45 sıralarında çıktığı bildirildi. Pazar günü, Ephrata’daki Grant County Şerif Ofisi tarafından BuzzFeed News’e doğrulandı. Yetkililer, eşcinsel karşıtı tacizin gerçekleştiğini doğrulamazken, Robbie ve akrabalarının suçlamada bulunmayı reddettiğini kaydetti.

“Yanan tekneden atlayan insanları kurtarmak için gösterdikleri kahramanca çabaları için kendilerine özel olarak teşekkür ettik” diyen bir temsilci, ofisin “kimsenin hoşgörüsüzlüğüne göz yummadığını ve bu davaları buna göre araştıracağını” da sözlerine ekledi.

Olayın fotoğrafları ve videoları sosyal medyada yayınlandıktan sonra hızla viral oldular. Yalnızca TikTok’ta, görüntüler 9 milyondan fazla kez izlendi.

Ancak herkes biraz trajikomediden hoşlansa da Robbie, deneyimin sevdikleri için o kadar da eğlenceli olmadığını belirtti. Kuir ve transseksüel olan Robbie, yaşananlarla ilgili açıklama yapmasının nedenlerinden birinin “bu olayın ailesinde yarattığı korkuyu göstermek” olduğunu söyledi.

“Kameranın titrememesine şaşırdım çünkü ellerim kesinlikle titriyordu” diye tweet attı.

Ancak yaşadıkları her şeye rağmen, Robbie bağnazlığın onu Pride ayı boyunca LGBTİ+ topluluğunu kutlamaktan alıkoyamayacağını doğruladı. Ertesi gün, tekrar suya döndü ve Twitter’a Moses Gölü üzerinde rüzgarda dalgalanan bir Pride bayrağının videosunu yayınladı.

“Ve yine başa döndük!” Robbie tweet attı. “#gururumuzu saklamayacağız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.