İzleyin: The Voice’ta Yapılan İlk Eşcinsel Evlenme Teklifi Harikaydı!

 İzleyin: The Voice’ta Yapılan İlk Eşcinsel Evlenme Teklifi Harikaydı!
Digiqole ad

The Voice Avustralya, TV şovunun ilk eşcinsel evlenme teklifini yayınlayarak tarihe geçti. Yarışmacı Nathan Brake, hayatının en önemli anlarından birini jüriler Kelly Rowland, Delta Goodrem, Joe Jonas ve Boy George’un karşısında yaşamak istedi.

Jüri için şarkısını başarıyla söyledikten sonra Brake, hiçbir şeyden haberi olmayan altı yıllık erkek arkadaşı Mitchell Baines’i sahneye davet etti. Brake, jüriye oradayken verecek başka önemli bir kararı olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz altı yılda kendisini durmaksızın desteklediği için diğer yarısına teşekkür eden 26 yaşındaki Brake, dizlerinin üstüne çöküp soruyu sorarken izleyiciler nefesini tuttu: Benimle evlenir misin?

Tutkulu bir ‘Evet!’ cevabından sonra Boy George ve diğer jüri üyeleri mutlu çiftin yanına koşarak onları tebrik ettiler.

Duygusal an, Avustralya’nın ülke çapında yapılan bir anketle eşcinsel evliliği yasallaştırmasından bir kaç ay sonra geldi.

Müstakbel koca Daily Mail Australia’ya yanaklarının gülmekten acıdığını söyledi ve televizyonda yaptığı evlenme teklifinin ‘toplumda tam kabul’ için ilham kaynağı olmasını umduğunu ekledi.

Brake aynı zamanda seçmeler sırasında teklif etme fikrinin bir gece önceden kendisine geldiğini ve tüm bu olanların zihninde biraz flu olduğunu itiraf etti:

“Şimdi bakınca çok fazla şeyin olduğunu görüyorum. Sadece gülümsemekten yanaklarımın acıdığını hatırlıyorum. Korkudan heyecana, heyecandan da neşeye geçtim.”

TV şarkıcısı evlilik hakları üzerindeki ulusal tartışmanın kendisini böyle herkesin gözü önünde bir teklif yapmaya daha adanmış bir hale getirdiğini söyledi.

“Tüm bu evlilik anketi olayı ve bunun bölücülüğü yüzünden teklif etmeyi düşünüyordum. Kusursuz bir fırsat olduğunu düşündüm. Eğer bazı sandalyeleri döndürmeyi başaracaksam, neden bunu Mitchell’le paylaşıp tecrübeyi zenginleştirmeyeyim? Anket olduğu ve sonuç pozitif olduğu için insanlar bunu izleyip ülkenin gittiği yolu görüp, mutlu ve heyecanlı hissedebilir ve ben de aşkımı bu platformda hiçbir endişe taşımadan herkese duyurabilirim. İnsanların bunu görmesinin toplumda tam kabul etme yönünde bir adım olmasını umuyorum.”

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin