İzleyin: Tinder’ın Yeni Animasyon Filmi, Karantinada Tanışan Lezbiyen Bir Çiftin Gerçek Hikayesini Anlatıyor

 İzleyin: Tinder’ın Yeni Animasyon Filmi, Karantinada Tanışan Lezbiyen Bir Çiftin Gerçek Hikayesini Anlatıyor
Digiqole ad

Tinder karantinada birbirini sağa atmış lezbiyen bir çiftin gerçek hikayesini anlatan bir animasyon kısa filmi yayınladı.

Kuir şarkıcı ve söz yazarı GrapeGuitarBox’la kuir illüstratör Deepti Sharma’nın bir iş birliği olan kısa film, Priya adında Bombay’lı bir kadının bir odada tek başına Tinder’a bakmasıyla başlıyor.

Priya Meera’nın profiline denk gelince hemen gülümsüyor ve sağa atıyor. Sonraysa eşleşiyorlar. Kadınlar her gün mesajlaşmaya başlıyorlar.

Priya bir sabah uyanıp mesaj görmeyince hayal kırıklığına uğrasa da Meera’dan bir görüntülü çağrı alır, sonrasıysa..

Güzel kısa film iki kadının karantinayı birlikte atlatmalarını, Zoom aramalarıyla birbirlerine eşlik ettiklerini ve karantina bittiğinde buluşmalarını planlamalarını gösteriyor.

Videoyu Youtube’da paylaşan Hindistan Tinder,

‘2020’de flört etmeyle ilgili sevilecek pek çok şey var. Gerçek bir hikayeye dayanan bu filmde, Priya ve Meera Tinder’da böyle tanışmış, Zoom’da birlikte çalışmış, birbirlerine sanal olarak evcil hayvanlarını tanıştırmış, online olarak birbirlerine eşlik etmiş ve harika bir şeye başlamış!’ dedi.

Video hayranlarının önemli bir kısmını çok etkiledi, biri ‘Bu çok güzel. Müzik, sanat yönetimi, animasyon ve bütün detaylar harika.’

Kısa film, Tinder ve Gays Family’nin ‘kuir flörtleşmenin birçok karmaşasını, ruh halini ve deneyimlerini’ belgelemeyi amaçlayan projesi Museum of Queer Swipe Stories’la birlikte yapıldı.

Korona virüs pandemisi süresince uygulamalar korona virüs kısıtlamalarına uyarken yeni insanlarla tanışma şansı sunduğu için kuir bireyler için önem kazandı.

Ancak pandemi flörtleşmeyi daha zor hale getirdi zira pek çok hükümet insanlara birileriyle takılmaktan kaçınmalarını tavsiye etti.

Ağustosta önemli cinsel sağlık kurumu Terrence Higgins Trust seks yaparken COVID-19 kapma riskini düşürmek için öpüşmekten ve yüz yüze pozisyonlardan kaçınmalarını söyledi.

Cinsel sağlık kliniği 56 Dean Street’le yürüttüğü araştırmanın ardından Terrence Higgins Trust’a göre maskeler cinsel ilişki sırasında da takılmalı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Paylaşımlar
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin