İzleyin: Türkiye’nin İlk Eşcinsel Youtuber Çifti İle Tanışın Alican ve Behçet

 İzleyin: Türkiye’nin İlk Eşcinsel Youtuber Çifti İle Tanışın Alican ve Behçet
Digiqole ad

 İzmir’de yaşayan Alican Yıldırım ve Behçet Silahçı henüz 18 yaşında.

Alican, oyunculuk bölümüne hazırlanıyor, Behçet ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği okuyor. Yaklaşık bir buçuk yıldır, tam olarak ise bir yıl üç aydır birlikte olan genç çift, Youtube kanallarını, Türkiye’de yaşayan eşcinsel çiftlerin de özgürce kendilerini ifade edebileceklerini göstermek, LGBT ailesine biraz olsun umut ışığı olabilmek adına, LGBT topluluğunun görünürlüğüne de katkı sağlayabilmeyi düşünerek açtıklarını belirtiyorlar.

Alican; ”Türkiye’de ağırlıkla moda ve bakım olmak üzere çeşitli alanlarda vlog çeken LGBT’ler var. Fakat bunu bir çift olarak yapan kanal yok. Sanıyoruz ki eşcinsel bir çift olarak kanal açıp vlog çeken ilk Türk kanalı biziz.” Diyor.

Ve ekliyor;

”Kanalımızda dördüncü videomuzu paylaştık ve ilk üç videomuz bazı trendleri uyguladığımız, kendimizi tanıttığımız ve moda konusunda değindiğimiz videolardı. Son videomuzda LGBT topluluğuna dair sorunlardan, kendi deneyimlerimizden bahsedip, nefret cinayetine kurban olmuş LGBT isimleri andık. İlerleyen zamanlarda yine güncel konuları ele aldığımız, trendlere yer verdiğimiz videolar çekmenin yanı sıra, yine LGBT ailesinin sorunlarına değineceğimiz amatör bir kısa film çekme planımız da mevcut.”

Gmag olarak yanınızdayız çocuklar

https://youtu.be/e8x4TF66Yw4

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

241 Paylaşımlar
Paylaş241
Tweetle
Paylaş
Pin