fbpx   .  

İzleyin: Yapay Zeka Tarafından Yaratılan Film, Trans Bir Erkeğin İlk İş Gününü Anlatıyor

Trans bir erkeğin ilk iş gününü konu alan çığır açan yeni bir film, filmin anlatısını seçmek için yapay zeka teknolojisini kullanıyor.

İngiltere’nin ilk trans ebeveyni olarak eşiyle tarih yazan Jake Graf’ın yönettiği Tom’un Hikayesi adlı film, yapay zeka ile yapılan ve izleyicinin duygularını okuyan ve tepkilerine göre anlatımını değiştiren üç kısa filmden ilki.

Film, izleyiciyi genç bir trans erkeğin iş yerindeki ilk gününden alıyor ve kameradan görüldüğü gibi izleyicinin tepkisine göre rotasını değiştiriyor.

 

Trans yardım kuruluşu Gendered Intelligence’a adanan filmler, Yahoo! tarafından yaratıldı. Xavier White tarafından tasarlandı ve Castagnoli tarafından üretildi.

 

Verizon Business Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve inovasyon pazarlama müdürü Xavier White, “Sosyal konuları vurgulayan ve empati kurmak için yenilikçi teknolojiyi kullanan kısa filmler oluşturmak istedim ve umarım bu projeyle bunu başarmışımdır” dedi.

“Tom’un Hikayesi, izleyici olarak sizin nasıl tepki verdiğinize bağlı olarak Tom’un ofisteki ilk gününün sekiz farklı versiyonunu anlatmak için çığır açan yapay zekayı ve EDGE bilgisayar ile Özel 5G gibi yenilikçi teknolojilerin arkasındaki kavramları kullanan dallara ayrılmış bir anlatıma sahip.”

“Bu hikayeyi özgün bir şekilde anlatmak için Jake’i açık bir trans yazar/yönetmen olarak kullanabildiğimiz ve Tom olarak genç, geleceği parlak bir trans aktör olan Kai’yi seçebildiğimiz için çok mutluyum.”

Graf, Trans Farkındalık Haftası sırasında başlatıldığı için projenin özel bir önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

Graf şunları ekledi: “Trans bir erkek olarak, hikayelerimizi özgün ve dürüst bir şekilde anlatmak benim için her zaman önemli olmuştur, ancak itiraf etmeliyim ki, bu hikayeleri anlatırken bu kadar çığır açan bir teknolojinin kullanımını ya da bunun geniş olasılıklarını asla düşünmemiştim. Tom’un Hikayesi, birçok trans ve LGB birey için geçerli olacak bir hikaye: İşten çıkıp çıkmama konusundaki zor seçim, müttefiklerimizin önemi ve kabul edilmiş hissetmeye yönelik evrensel arzu.”

“Filmlerin ek cazibesi, siz izleyicinin filmlere verdiğiniz duygusal tepkilerle anlatıyı değiştirebilmeniz ve kahramanımızın çevresinin bir sonucu olarak deneyimlediği birçok farklı sonucu keşfedebilmenizdir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.