İzleyin: Yeni Drag Filmi, Maskülenliğin Cesur Bir Keşfi

 İzleyin: Yeni Drag Filmi, Maskülenliğin Cesur Bir Keşfi
Digiqole ad

Alaska is a Drag, balık fabrikasında çalışan bir boksör olan ve drag bir superstar olma hayali kuran Leo’nun (Martin L Washington Jr) hikayesinin anlatıldığı cesur ve şaşırtıcı bir film.

Dindar babası tarafından Alaska’ya ‘sertleşmesi’ için taşındırılan Leo ve hasta ikiz kardeşi Tristan (Maya Washington), eyaleti terk ederek annelerini aramak ve drag yıldızları olma hayalleri kuruyorlar. 

Ancak bir yabancı fabrikaya katılınca Leo drag, boks ve duygularının sebep olduğu karışıklıkları dengede tutmakta zorlanıyor. 2012’deki aynı isimli bir kısa filmden adını alan Alaska is a Drag, maskülenlik hakkında çeşitli önemli sorular soruyor.

Boks, balık deşme ve drag olmak, kağıt üstünde saçma görünüyor olabilir, ancak aktör ve yazar Shaz Bennett’in ilk yönetmenlik deneyimi olan film bu üç öğeyi ustaca karıştırıyor. 

Film eğlendiriyor ve profesyonel hissettirirken filmin bazı özellikleri tutarsızlık içeriyor. 

Alaska is a Drag’de boks maçıyla drag performansının aynı güne denk gelmesiyle iki zıt tutku arasında bir ikilem yaşanıyor. Ancak çekişme, bir açıklaması yapılmadan çözülüyor. Böylece klişelerden kaçılıyor ancak hikaye biraz yamalı görünüyor.

Martin L Washington Jr, Leo olarak kayda değer ve karakterin her nüansıyla daha da parlıyor. 

Filmin asıl gücü tahmin edilemezliğinden geliyor. Film, gamsızlık ve neşe doluyken aynı zamanda izleyenlere gerektiğinde duygusal bir yumruk atma kapasitesine de sahip. Filmin hiçbir anında hikaye tahmin edilebilir gelmiyor. 

Alaska is a Drag izleyiciyi kendi içlerinde kendi kararlarına bakmaya cesaretlendiriyor ve her yerden -Alaska’dan bile- bir kaçış olduğu dersiyle bırakıyor.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

8 Paylaşımlar
Paylaş8
Tweetle
Paylaş
Pin