fbpx   .  

Jaden Smith, Elbise Giydiği İçin Kendisini Eleştiren İnsanlara Cevap Verdi

Will Smith ve Jada Pinkett Smith’in 19 yaşındaki aktör ve şarkıcı oğlu Jaden Smith ne giymesi gerektiği konusundaki cinsiyet basmakalıplarına uymayıp, istediğini giymesi konusunda uzun bir geçmişe sahip. Aynı zamanda bu kalıplara sığmadığı için kendisini eleştiren insanlara karşı kendisini savunması yönünden de uzun bir geçmişe sahip olan Jaden, elbise giydiği için kendisini eleştirenlere cevap verdi.

Kendisini katı ikili kalıplara sokmak isteyenlere karşı yaptığı son saldırıda ise basit bir mesajı vardı:

 

“Bir elbise giymek istersem, giyeceğim ve bu yeni dalgayı belirleyecek.”

2015’te The Karate Kid’in yıldızı dışarıda etekler ve elbiseler giyerken fotoğrafları çekildikten sonra:

“TopShop’a bazı kız kıyafetleri yani ‘kıyafetler’ almaya gittim.”

“Pantolonsuz elbise giydiğiniz ve sağa sola çok fazla döndüğünüz o an”

“Einstein yapacak çok fazla işi olduğu için kıyafetlerini çok değiştirmezdi ve ben de öyleyim. Tamamen siyah benim tarzım.”

“Eğer birisi sadece bloglar için giyiniyorsa bu çok üzücü çünkü kimono giyip harika vakit geçiren birisine kıyasla kendileri için yaşamıyorlar. Görmek istediğim gibi giyiniyorum. Başkalarının ne düşündüğünü mü umursuyorsunuz yoksa iyi vakit mi geçiriyorsunuz?”

Geçen haftasonu March For Our Lives kampanyasına desteğini açıklayan Jaden, kendi balosuna bile elbiseyle gitti.

Will Smith ise ebeveynlik tavsiyesi vermediğini ancak çocuklarının kimse o olmalarını istediğini söyledi:

“Öncelikle ebeveynlik tavsiyeleri vermiyorum çünkü bu eşsiz bir görev. En önemli insan görevi bir insanı bu dünyaya entegre edebilmek. Çocuklarımla yaptığım, çocuklarıma verdiğim en büyük hediye onlara olmak istedikleri kişi olma özgürlüğü vermek.”

Jaden, Louis Vuitton kampanyası için de etek giymişti.

“Jada ve ben onların ne olduğunu bulma konusunda çok ciddiyiz ve oldukları kişi olmaları için onları cesaretlendiriyoruz çünkü kendin olmadığında asla mutlu olamazsın.”

Jaden Kore Vogue’u için 2016’da etekten başka bir şey giymemişti. Aynı sene ise Louis Vuitton’un yeni yüzü olarak kadın kıyafetlerini tanıtmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.