James Blake: Tenise Çok Daha Fazla Gay Atlet Dahil Olmalı

 James Blake: Tenise Çok Daha Fazla Gay Atlet Dahil Olmalı
Digiqole ad

Yeni bir videoda James Blake, profesyonel tenise gay atletlerin daha fazla dahil olması gerektiğiyle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Eski profesyonel tenis oyuncusu James Blake, profesyonel tenis oyuncularının ve ATP Tour’un gay atletleri daha hoş karşılaması gerektiğini söyledi.

“Bir müttefik olmak için yapabileceğiniz en iyi şey, diğer insanların düşüncelerine katılsanız da katılmasanız da, nasıl fikirleri olursa olsun, tenis kortu dışında ne yapıyorlarsa yapsınlar, hoş görülü olmaktır.”

Blake aynı zamanda Micheal Sam, Jason Collins ve Brian Vahaly gibi eski gay profesyonel atletlerin ATP Üniversitesi’ndeki oyuncularla konuşması seçeneğine değindi.

Tenisteki bir çok ünlü isim McCarvel’in LGBT temalı etkinliğine olumlu tepki vermişti. Etkinlik o kadar başarılıydı ki, McCarvel 2019’da yapılacak ikinci etkinliği planlıyor.

Bu Blake’in gay, lezbiyen, biseksüel ve transseksüeller için eşitlikle ilgili ilk konuşması değil.

Birkaç yıl önce yaptığı bir konuşmada “Bence hayatlarını kendi istedikleri gibi yaşamak isteyen insanların varlığını kabul etmeliyiz ve onlara bu hak verilmeli. Evlilik eşitiği nihayet sağlandığı için çok mutluyum. İşler gittikçe iyiye gidiyor ama daha yapmamız gereken çok şey var.” demişti.

%CODE1%

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 Paylaşımlar
Paylaş15
Tweetle
Paylaş
Pin