Etkinlik Haberler

Japonya’daki Bu Penis Festivali, Dev Aletlerden Daha Fazlası!

GMag
Yazar: GMag

Kawasaki Japonya’daki bir organizasyon, geçtiğimiz hafta sonu çok fazla kişiyi ‘uyardı’. Tabii ki erkek cinsel organına adanmış bir festivalden de bu beklenirdi.

Kanamara Matsuri, diğer adıyla Çelik Penis Festivali, 1969’dan beri bir bahar geleneği olarak devam ediyor.

Her yıl Nisan’ın ilk Pazar günü düzenlenen festivalde, katılımcılar kocaman penis şeklinde mikoshilerle (taşınabilir Shinto mabetleri) yürüyorlar, penis lolipopları emiyorlar cinsel organ şekilli heykellerle poz veriyorlar ve ellerine geçirebildikdileri bütün penis şeklindeki hediyelik eşyalarla eğleniyorlar.

Bugünlerde 50.000 kişinin katıldığı penis festivalinde ziyaretçilere güvenli seks dersleri veriliyor ve HIV hayır kurumları için yardım toplanıyor.

Penis festivali köklerini, Kawasakili seks işçilerinin cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için Kanayama Tapınağı’nda dua ettiği 1600’lü yıllardan alıyor.

Tapınaktaki rahiplerden Hiroyuki Nakamura geçen sene, ‘Festival geçmişte daha önemliydi ancak günümüz toplumunda hala değerli bir yere sahip.’ demişti.

Festival ilhamını ise şu efsaneden alıyor;

Şeytan durmadan bir kadının kocasının penisini ısırıyor, ta ki kadın bir demirciye şeytanın dişlerini kırmaya yetecek kadar sert olan çelik bir penis yaptırana kadar.

1 Yorum

Yorum Yaz

25 Paylaşımlar
+1
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin