Homofobik Olmadığını Söyleyen Van Damme’ın Eşcinsellik ile İlgili Söyledikleri Şaşırttı!

 Homofobik Olmadığını Söyleyen Van Damme’ın Eşcinsellik ile İlgili Söyledikleri Şaşırttı!
Digiqole ad

Film yıldızı Jean-Claude van Damme daha önce eşcinselleri ve eşit evliliği hedef alan ifadeleri nedeniyle büyük tepki toplamıştı.

Oyuncu, geçtiğimiz Cumartesi Fransız Cinsiyet Eşitliği bakanı Marlène Schiappa ile birlikte, On n’est pas Couché adlı programın konuğu oldu. Van Damme’ın geçmişte yapmış olduğu açıklamaların konusu açıldığında, Schiappa kendisine eşcinsel çiftler hakkındaki düşüncesini sordu.

Geleneksel değerler ile büyüdüğünü söyleyen van Damme, “Bir erkek evleniyorsa ailesini doyurmakla yükümlüdür.” ifadesini kullandı.

Eşcinsel çiftlerin evliliklerinde nasıl bir sorumluluk sahibi olacakları sorusuna karşın, Van Damme’ın ilk cevabı, “Erkek erkekle… Birlikte?” oldu.

Schiappa, “Artık erkekler evlenebiliyor biliyorsun.” yanıtını verdi. Eşcinsel evlilikleri Van Damme’ın vatandaşı olduğu Belçika’da 2003’ten beri, Fransa’da ise 2013’ten beri yasal.

Bir kaç kere daha soruyu ve verdiği cevabı tekrarlayan Van Damme, “Kadınlar birbirleriyle evleniyor. Erkekler birbirleriyle evleniyor. Köpekler birbirleriyle evleniyor. Herkes herkesle evleniyor. Sonra da herkes boşanıyor!” diyerek güldü.

Gülenlere rağmen istifini bozmayan Schiappa, Onur gününde olduklarını ve hakları için mücadele eden insanlar varken bu konuyu alay konusu olarak görmediğini belirtti.

“En son homoseksüellik ile hayvanların bir tutulduğu bir karşılaştırmayı gördüğümde, bu benzetmeyi yapan kişi nefret suçu işlediği için ceza almıştı.”

Van Damme ise, “Bir sürü eşcinsel arkadaşım var. Evlenmek istiyorlarsa, tamam. Ama esas soru şu, tüm erkekler birbirleri ile evleneceklerse, tüm kadınlar birbirleri ile evleneceklerse, üremeye nasıl devam edeceğiz?”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin