Kabasakallar Düşük Özgüvenli ve Riskli Sekse Daha Yatkın

 Kabasakallar Düşük Özgüvenli ve Riskli Sekse Daha Yatkın
Digiqole ad

The Clinical Journal of Nursing’de yayınlanan bir araştırmaya göre, Kabasakallar görünüşleri ve gay toplumunun beklentileri yüzünden düşük özgüven sorunuyla karşılaşmaya yatkınlar.

Kendilerini ‘kabasakallar’ olarak tanımlayan erkekler için vücut kitle indeksinin yüksek olması önemli.

“Bu kültür birbirlerini tanımalarına, toplumsal ilişkileri güçlendirmeye aynı zamanda da maskülen, seksi ve olgun bir gay kimliği oluşturulmasına yardımcı oluyor.”

Ancak daha yüksek vücut kitle endeksi ‘kabasakalların’ heteroseksüel ve homoseksüeller tarafından ayrımcılığa uğramalarına yol açıyor çünkü genel olarak gay erkekler, büyük ve kıllı ‘kabasaklalların’ tam tersi olarak görülüyorlar.

‘Kabasakallar’ başka bir deyişle ‘ayılar’ aynı zamanda riskli seks yapmaya daha yatkınlar, bunlara korunmasız anal seks, nefessiz bırakma, röntgencilik ve teşhircilik de dahil. Yine aynı araştırmaya göre ‘kabasakallar’ diğer gaylere göre cinsel yollarla bulaşan hastalıklar için daha sık test yaptırıyorlar.

Ancak ‘kabasakal’ üyelerine olumlu sonuçlar sağlıyor, “dışlanmış erkekler için bir sığınak” olmasının yanı sıra bu erkeklerde bir aitlik hissi doğuruyor.

Sözümüz meclisten dışarı tabii…

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin