fbpx   .  

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Eşcinsel Dergisi Attitude’in Kapağı İçin Poz Verdi

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Attitude’le yaptığı röportajda, dünya liderlerine anti-eşcinsel yasalar üzerinden meydan okudu.

İngiliz eşcinsel dergisinin, ilk defa bir dünya lideriyle yaptığı röportajda, liberal lider, bu konuda dünya liderleriyle samimi konuşmalar yaptığını ve homofobik yasaları gündeme getirdiğini söyledi. 

“Dünya her yerinde her zaman küçük gruplar halinde, mevcut durumdan yarar sağlayan ve buna mukavemet gösterecek güç sahipleri olacaktır. Ama ben insanlara güveniyorum, vatandaşlara güveniyorum, gitmemiz gereken yolun saygı dolu ve anlamlı olduğunu biliyorum.

İnsanlara doğru yolu göstermek için yönlendirmeler yapmalıyız ve ben bunu yapmaktan memnunum. Ve evet bazı liderlerle bu konuda çok içten diyaloglarım oldu. Biz Kanada olarak şunu farkettik ki çeşitlilik güç aldığımız odaklardan birisi. “

Başbakan medyada çok fazla göründüğü hakkındaki eleştirilere de cevap verdi.

 

“Açıkçası, ben Kanadalı’lara politik rakiplerimin verdiklerinden daha çok itibar ediyorum. Kanadalılar, zihinde bir görüntü bırakmanın ve otantik bir insanın çevresinde toplanmanın, yaptıklarımızın bir etki bırakmasını sağladığını görüyorlar.”

Kanadalı Başbakan sürekli ailesiyle onur yürüyüşlerine katılmasıyla biliniyor ve marttaki yürüyüşe katılması da bekleniyor. Başbakan muhabirlere şöyle konuştu:

“Halifax’teki yürüyüşe katılacak ilk başbakan olacağım. Bunun bir ilk olmaktan çıkıp sürekli benden sonraki başbakanların katıldığı bir organizasyon olmasını dilerim. Takvimleri uydukça ülkede yapılan bütün yürüyüşlere katılırlar umarım. Bizi Kanadalı yapan, sadece kökenlerimizin çeşitliliği değil, LGBT toplumuna destek olarak sağladığımız çeşitliliktir. “

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.