Karantina Günlerinde İzleyebileceğiniz 12 Kuir Dizi

 Karantina Günlerinde İzleyebileceğiniz 12 Kuir Dizi
Digiqole ad

Bu sıkıcı karantina günlerinizi bir nebze de olsa neşelendirecek 12 kuir diziyi sıralayalım istedik. 

Broad City (2014-2019)

Ilana Glazer ve Abbi Jacobson’ın yaratıcılığını ve başrollerini üstlendiği Broad City, New York’lu iki kadının gündelik hayat hikayelerini merkezine alan bir komedi dizisi. İki arkadaşın stabil olmayan aşk hayatı hem ilginizi çekecek hem de sizi eğlendirecek. Filmin kadrosunda Glazer, Abbi Jacobson, Hannibal Buress, Paul W. Downs, Arturo Castro ve John Gemberling gibi isimler bulunuyor.

The Comeback (2005-2014)

The Comeback ilk çıktığında zamanının ötesinde bir diziydi. Dizide Emmy ödüllü oyuncu Lisa Kudrow, Valerie Cherish isimli karakteri canlandırıyor. Dizi, ilk 2005 yılında yayınlandı fakat seyirciler diziyi beğenmediği için daha sonra iptal edildi. Fakat dizi 2014 yılında daha iyi bir şekilde çekilince, birçok kişiden beğeni toplamayı başardı.

Game of Thrones (2011-2019)

Game of Thrones, George R. R. Martin’in kitaplarından uyarlandı. Yedi Krallık diyarının kralı olan Robert Baratheon beklenmedik bir zamanda hayatını kaybederek Demir Taht’ı çocukluk arkadaşı olan Eddard Stark’a bıraktığını vasiyet eder. Eddard etrafındaki sinsilik ve kokuşmuşluktan dolayı kime güveneceğini bilemez. Demir Taht’ın eski soy varisleri için de beklenen an gelmiştir. Böylece, bu boşluktan yararlanarak Demir Taht’a oturmak isteyen hanedanlar arasındaki amansız savaş başlar. Dizi, 161 kez Emmy ödüllerine aday olarak rekor kırmayı başardı.

Gaycation (2016-2017)

Oscar adaylığı bulunan Ellen Page’in ve sanat küratörü Ian Daniel’in sunuculuğunu yaptığı Gaycation, dünya genelinde farklı LGBT kültürlerini konu alıyor. İki sanatçı Japonya, Brezilya ve Ukrayna gibi ülkelere gidip, LGBT vatandaşlarıyla tanışıp röportaj yapıyor.

Looking (2014-2016)

Looking, Jonathan Groff, Frankie J. Alvarez ve Murray Bartlett’in canlandırdığı, San Francisco’da yaşamakta olan üç eşcinsel erkeği konu alıyor. Dizi, aşkın ve hayatın dengesizliklerine odaklanarak, eşcinsel erkeklerin diğer insanlardan farklı olmadığını başarılı bir şekilde gösteriyor. Her ne kadar dizi eleştirmenlerden beğeni toplasa da HBO tarafından iptal edildi.

The L Word: Generation Q (2019-günümüz)

The L Word: Generation Q, dizinin ilk versiyonundan 10 yıl sonra tekrar çekildi. Dizide Jennifer Beals, Katherine Moenig, Leisha Hailey, Sepideh Moafi, Arienne Mandi, Leo Sheng, Jacqueline Toboni ve Rosanny Zayas gibi isimler bulunuyor. Aynı zamanda dizi bize eski versiyonunda yer almayan yeni karakterleri de tanıttı.

Modern Family (2009-günümüz)

Modern Family, Amerika ABC televizyonun da yayınlanan bir komedi dizisi. Dizi, 3 aile ve 3 ayrı yaşamı ele alıyor. İlk ailemizin reisini “Evli ve Çocuklu” dizisinde meşhur Al Bundy karakterini oynayan Ed O’Neill, Jay Pritchett karakteriyle canlandırıyor. İkinci ailemiz ise Phil ve Claire Dunphy çifti. Claire, Jay Pritchett’in öz kızı, Phil ise damadıdır. Phil ve Claire çiftinin Haley, Luke ve Alex adın da 3 çocukları vardır. Üçüncü ailemiz ise gay bir çiftten oluşuyor, Mitchell ve Cameron. Mitchell, Jay Pritchett’in öz oğlu. Bu çiftimizin Vietnam’dan evlat edindikleri Lilly adlı bir bebekleri bulunuyor.

Nashville (2012-2018)

Nashville, Connie Britton’ın kariyerinin zirvesindeki bir yıldızı, Hayden Panettiere’nin ise yükselişteki bir müzisyeni canlandırdığı country müzikle ilgili aile dizisi. Dizi altı sezondan oluşuyor ve toplamda 124 bölümü var. Ayrıca dizide Connie Britton, Hayden Panettiere, Clare Bowen, Eric Close, Charles Esten, Jonathan Jackson, Sam Palladio, Robert Wisdom, Powers Booth ve Chris Carmack gibi isimler yer alıyor.

Six Feet Under (2001-2005)

American Beauty’nin senaristi Alan Ball’ın senaryosunu yazdığı dizi, bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarına dair bir kara mizah. 2003 yılında En İyi Drama Dizisi dalında Altın Küre ödülü alan yapım, 2005 yılında 5. sezonuyla ekranlara veda etti. 2004 Altın Küre’de iki ayrı dalda aday gösterilip Frances Conroy ile Televizyon dizilerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Aynı yıl Screen Actors Guild Awards’da (Conroy ve tüm dizi ekibi ile) iki ödül aldı. Dizi, 32 kez Emmy adaylığı alıp 7’sini, 8 Golden Globe adaylığından ise 3’ünü kazanmıştır.

Supergirl (2015-günümüz)

DC’nin çizgi romanlarından uyarlanacak dizi, Superman’in kuzeni olan Kara Zor-El’i ekranlara getirecek. Krypton gezegenindeki felaketin ardından Dünya’ya kaçan kahramanımız, farklı bir kimlikle yaşayacak. 24 yaşına geldiğinde ise güçlerini kabullenen Kara, olması gerektiği gibi bir süper kahramana dönüşecek. Projenin arkasında Arrow ve The Flash gibi dizilerin yapımcısı Greg Berlanti var.

The Trixie & Katya Show (2017-2018)

UNHhhh isimli YouTube serisinin bir yan ürünü olan şov, RuPaul’un en sevilen iki ismini konu alıyor. İkili, ruhanilik, kalça, porno, doğal afet ve hastalık gibi konulardan konuşuyor. Fakat kişisel sebeplerden dolayı Katya, Drag Race’in sekizinci kazananı olan Bob the Drag Queen ile son beş bölümde yer değiştirmek zorunda kaldı.

True Blood (2008-2014)

True Blood, Amerikan HBO yapımı bir fantastik korku dizisi. Yapımcılığında Six Feet Under dizisinin de yapımcılığını yapmış olan Alan Ball var. Bir vampir dizisi olan True Blood, hikayesini Charlaine Harris’in yazmış olduğu “Sookie Stackhouse Kitap Serisi”nden alıyor. Bu kitap serisi “The Southern Vampire Mysteries” adıylada bilinir. Dizide, Amerika’nın Louisiana eyaletinde bulunan Bon Temps isimli küçük bir kasabada yaşayan insanlar ve vampirler arasında geçen olaylar konu ediliyor.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

117 Paylaşımlar
Paylaş117
Tweetle
Paylaş
Pin